12 անձի առանց հիմնավորման արգելել են մտնել Սեֆիլյանի դատին
Ժիրայր Սեֆիլյանի եւ մյուսների գործով այսօրվա նիստին եկած մարդկանցից ոմանք հայտնաբերեցին, որ իրենք արգելված անձանց ցուցակում են։ Դատական կարգադրիչները 12 հոգու ներս չթողեցին՝ ասելով, որ դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանն իրենց դեմ սանկցիա է կիրառել:
Նիստին մասնակցել ցանկացողներից ակտիվիստ Ստելլա Աղաջանյանն Epress.am-ին ասել է , որ իրենց չի ներկայացվում որևէ հիմնավորում, ծանուցում չի ուղարկվել, տեղում են հայտնաբերել այդ սանկցիայի գոյության մասին։
ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի ղեկավար Արթուր Սաքունցը դիմում է գրել դատարանին՝ պահանջելով տալ դատարանի որոշման պատճենը:

В Ереване 12 человек не впустили на суд над оппозиционером
Прибывшие на участие в суде над ветераном Карабаха, оппозиционера Жирайра Сефиляна обнаружили, что внесены в список запрещенных лиц. Пристав не впустил 12 человек, сославшись на примененную судьей Татевик Григорян санкцию.
Одна из желающих присутствовать на заседании активист Стелла Агаджанян рассказала Epress.am, что никаких обоснований им не представили, не прислали повестки, а о наличии санкции люди узнали уже на месте.
Глава ванадзорского офиса Хельсинкской гражданской ассамблеи Артур Сакунц написал письмо в суд, требуя копию решения.