Բրիտանացի զբոսաշրջիկները մնացել են Իսպանիայում
Բրիտանական Sun4U տուրիստական գործակալության սնանկության պատճառով ավելի քան 1200 բրիտանացի զբոսաշրջիկ մնացել է Իսպանիայում:
Բրիտանական տուրիստական գործակալությունը հանգստացողների գումարները չի փոխանցել հյուրանոցների հաշվեհամարին: Ենթադրվում է, որ զբոսաշրջիկները երկրորդ անգամ պիտի վճարեն հյուրանոցի և տոմսի համար:
Օգոստոսի 11-ին, տեղի ժամանակով ժամը 21:00-ին տուրիստական գործակալությունը դադարել է իր գործունեությունը: Տեղեկատվություն ստանալու համար գործակալության հաճախորդներին առաջարկել են  դիմել Բրիտանական տուրիստական գործակալությունների ասոցիացիա, հաղորդում է AFP գործակալությունը:

1200 британцам пришлось задержаться в Испании из-за банкротства
Примерно 1200 британцам пришлось задержаться в Испании из-за банкротства туроператора Sun4U. Об этом сообщает Lenta.ru со ссылкой на AFP.
Британская турфирма-банкрот не перевела деньги отдыхающих на счета гостиниц. Предполагается, что подданным Великобритании придется повторно оплатить размещение в отелях, а также билеты на обратные рейсы.
11 августа в 21:00 по местному времени оператор прекратил свою деятельность. Всем клиентам предложили обращаться за дальнейшей информацией в ассоциацию британских турагентств (ABTA).