Փաշինյանը նամակներ չի ուղարկել. Արդարադատության նախարար
14-ին և 15-ին ստացել է թերթերը, թերթերի ուշացման դեպքեր են եղել, բայց չի լինելու` չստանա ինքն իր թերթերը: Նամակների հետ կապված`նշանակվել է ծառայողական քննություն, արձանագրվել է, որ դրանք չեն եղել: Որպես տարբերակ ես կարող եմ խորհուրդ տալ` թող էդ բոլորը որպես բողոք իր խմբագրություն ներկայացվող իր գրություններն են ինչերն են դիմի Արդարադատության նախարարին, չեմ ասում բողոքարկի, այլ պարզապես դրանք չեն կարող ինձ չհասնել, և ես ձեզ խոստանում եմ, որ խմբագրություն կփոխանցեմ:
Ինձ համար մի քանի հարցեր կան, որոնք ես պարզապես չեմ հասկանում. Ինչու այդ մեկը փոխանցեց, այլ ոչ թե տասնհինգը, ինչու երբ փաստաբանի հետ հանդիպեց, չփոխանցեց, ինքն այլ հանդիպումներ էլ է ունեցել, և կարող էր փոխանցել:
Ծառայողական քննության արդյունքերի մի մասը կա, ամբողջությամբ ինձ չի գոհացնում, կնշանակեմ նոր ծառայողական քննություն, կպարզեմ և եթե տեղի է ունեցել խախտում, մեղավորները կպատժվեն»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Հրայր Թովմասյանը:

Пашинян не отправлял писем, уверен министр юстиции
Министр юстиции Армении Грайр Товмасян не пожелал коснуться вопроса о том, был ли изменен режим для политзаключенного, главного редактора газеты «Айкакан жаманак» Никола Пашиняна.
«В вопросе с газетами есть техническая проблема. В уголовно-исполнительном учреждении правы, говоря, что они не обязаны получать газеты на почте, и есть справка о том, что соответствующий отдел почты отмечает: не было случая, чтобы они сдавали в УИУ газеты, а последние их не получили. 14 и 15-ого газеты он получил.
Были случаи их задержки, но такого, чтобы он их не получил, не будет. В связи с письмами начато служебное следствие. Зафиксировано, что писем не было. Я могу посоветовать: пусть все это, записки или что там у него, он представит в качестве жалобы министру юстиции. Я не говорю, чтобы он обжаловал, просто они не могут не дойти до министра юстиции. Я обещаю, что передам их в редакцию.
Для меня есть несколько вопросов, которые я просто не понимаю. Почему он передал одно письмо, а не пятнадцать? Почему не передал при встрече с адвокатом? У него были и другие встречи, и была возможность передачи.
Часть результатов служебного следствия уже имеется. Оно меня не удовлетворяет полностью. Я назначу новое служебное следствие, и, если имело место нарушение, виновные будут наказаны», - заявил Грайр Товмасян.