Պատրաստ են վառել Հանրապետականի տոմսերը. ակցիա Կառավարության շենքի դիմաց
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց հերթական բողոքի ակցիան էր անցնում: Մոտ 30 բողոքավորներ նախկինում ներկայացնում էին Սոցապահովության վճարումների ծառայությունը: Այն լուծարվել է նոյեմբերի 4-ին, իսկ, բողոքողների խոսքերով, իրենք այդ մասին տեղեկացել են միայն դեկտեմբերի 26-ին:
Ծառայության 270 աշխատակիցներ մնացել են առանց աշխատանք:
Նշենք, որ Ծառայության աշխատակիցները Կառավարության շենքի մոտ բողոքում էին նախրոդ շաբաթ ևս:
«Մեզ խոստացել էին, որ աշխատանքի կտեղավորեն «Հայփոստ»-ում, բայց միայն 4-5 հոգի են այնտեղ գործի անցել: Մեզ նույնիսկ վերջնահաշիվ չեն տվել: Մենք պահանջում ենք տան մեզ վերջնահաշիվը և տեղավորեն գործի», - ասել է ակցիայի մանսակից կանանցից մեկը:
Նա նաև նշեց, որ իրենք բոլորը ներկայացնում են Հանրապետական կուսակցությունը:
«Նախագահական ընտրություններից առաջ մեր ղեկավարը բերեց, մեզ բաժանեց Հանրապետականի գրքույկներ: Ասեց` կամ վերցրեք կամ դուրս եկեք գործից: Մենք վերցրեցինք: Էս հարցով մենք դիմել ենք նաև Հանրապետական կուսակցությանը, հանդիպել Գալուստ Սահակյանի հետ: Ինքն ասեց, որ դա իր ֆունկցիաներից դուրս է: Հանրապետական կուսակցությունից մեզ նաև ասացին, որ ծառայությունը լուծարվել է, վերջ: Մեզ այսպիսի կուսակցություն պետք չի, վառելու ենք մեր տոմսերը: Անձամբ ես դուրս եմ գալու», - ասել է մեր զրուցակիցը:
«Բոլորս էլ դուրս ենք գալու», - արձագանքել է ակցիայի մասնակից տղամարդկանցից մեկը:
Կառավարության շենքի մոտ հավաքվածները նշել են, որ սպասելու են մինչև դուրս գա ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանը, որի հետ էլ պատրաստվում են քննարկել իրենց հարցը:

We're Ready to Burn our Republican Party Cards: State Employees Made Redundant Protest
As is the case every Thursday, so it was today: a demonstration was taking place in front of the Armenian government building in Yerevan's Republic Square. This time it was a group of about 30 demonstrators, protesting the same time last week, who were formerly employed by the state department responsible for issuing social assistance payments. The department was dissolved on Nov. 4, 2010 (its services most likely taken over by a different department), but demonstrators say they were only informed of this on Dec. 26, 2010.
The department's 270 employees were made redundant.
"They promised us, they would find us work at HayPost but only 4–5 people have been given jobs. They haven't even given us severance pay. We're asking that they give us our severance pay and find us work," said one of the demonstrators, who noted they were all members of the ruling Republican Party of Armenia.
"Before the presidential elections, our director came and distributed Republican booklets. He said, either take them or leave the job. We took them. We've also appealed to the Republican Party on this issue and met with Galust Sahakyan. He said this is outside of his duties. They also told us from the Republican Party that the department has been dissolved, end of story. We don't need such a party, we're going to burn our membership cards. Personally, I'm going to leave ," said the demonstrator.
"We're all going to leave ," responded another protestor.
Demonstrators noted that they're going to wait till RA Minister of Labor and Social Affairs Artur Grigoryan leaves the government building, so they can approach him personally on the issue.