Պատրաստ են վառել Հանրապետականի տոմսերը. ակցիա Կառավարության շենքի դիմաց
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց հերթական բողոքի ակցիան էր անցնում: Մոտ 30 բողոքավորներ նախկինում ներկայացնում էին Սոցապահովության վճարումների ծառայությունը: Այն լուծարվել է նոյեմբերի 4-ին, իսկ, բողոքողների խոսքերով, իրենք այդ մասին տեղեկացել են միայն դեկտեմբերի 26-ին:
Ծառայության 270 աշխատակիցներ մնացել են առանց աշխատանք:
Նշենք, որ Ծառայության աշխատակիցները Կառավարության շենքի մոտ բողոքում էին նախրոդ շաբաթ ևս:
«Մեզ խոստացել էին, որ աշխատանքի կտեղավորեն «Հայփոստ»-ում, բայց միայն 4-5 հոգի են այնտեղ գործի անցել: Մեզ նույնիսկ վերջնահաշիվ չեն տվել: Մենք պահանջում ենք տան մեզ վերջնահաշիվը և տեղավորեն գործի», - ասել է ակցիայի մանսակից կանանցից մեկը:
Նա նաև նշեց, որ իրենք բոլորը ներկայացնում են Հանրապետական կուսակցությունը:
«Նախագահական ընտրություններից առաջ մեր ղեկավարը բերեց, մեզ բաժանեց Հանրապետականի գրքույկներ: Ասեց` կամ վերցրեք կամ դուրս եկեք գործից: Մենք վերցրեցինք: Էս հարցով մենք դիմել ենք նաև Հանրապետական կուսակցությանը, հանդիպել Գալուստ Սահակյանի հետ: Ինքն ասեց, որ դա իր ֆունկցիաներից դուրս է: Հանրապետական կուսակցությունից մեզ նաև ասացին, որ ծառայությունը լուծարվել է, վերջ: Մեզ այսպիսի կուսակցություն պետք չի, վառելու ենք մեր տոմսերը: Անձամբ ես դուրս եմ գալու», - ասել է մեր զրուցակիցը:
«Բոլորս էլ դուրս ենք գալու», - արձագանքել է ակցիայի մասնակից տղամարդկանցից մեկը:
Կառավարության շենքի մոտ հավաքվածները նշել են, որ սպասելու են մինչև դուրս գա ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանը, որի հետ էլ պատրաստվում են քննարկել իրենց հարցը:

«Сожжем партбилеты!». Партия президента Армении может лишиться 300 членов
В четверг у здания правительства Армении была организована очередная акция протеста. Раньше протестующие работали в Службе по выплатам соцобеспечения. Структуру распустили 4 ноября, однако, по словам пикетчиков, они узнали об этом только 26 декабря. 270 сотрудников Службы стали безработными.
Отметим, что пикетчики протестовали и на прошлой неделе. «Нам обещали, что устроят на работу в «Армпочте», но работают там только 4-5 человек. С нами даже не расчитались. Мы требуем расплатиться с нами и устроить на работу», - сказала одна из участниц акции.
Собравшиеся отмечали, что все они представляют правящую Республиканскую партию, которую возглавляет президент страны Серж Саргсян. «До президентских выборов наш руководитель раздал нам удостоверения Республиканской партии. Сказал: «Или берите, или уходите с работы». Мы взяли. С этим вопросом мы обратились и в Республиканскую партию, встретились с Галустом Саакяном (руководитель фракции РПА – ред.). Он сказал, что это не входит в его функции. А в партии нам еще сказали, что Служба распущена, вот и все. Такой партии нам не нужно, мы сожжем свои удостоверения. Лично я уйду из партии», - сказал наш собеседник. «Мы все уйдем», - поддержал другой участник акции.
Пикетчики намереваются ждать пока к ним не выйдет министр труда и социальных вопросов Артур Григорян, с которым они собираются обсудить данную проблему.