Հազարավոր իրանցիներ դուրս են եկել փողոցներ. կան ձերբակալվածներ
Հիշեցնենք, որ ընդդիմադիր առաջնորդներ Միր Հոսեյն Մուսավին և Մեհդի Քարուբին կոչ էին արել ժողովրդին փետրվարի 14-ին դուրս գալ հակակառավարական ցույցի` ի պաշտպանություն Եգիպտոսի և Թունիսի բողոքի ակցիաների:
4000-ից ավելի իրանցիներ հավաքվել են Թեհրանի կենտրոնական Ազադի հրապարակում, ևս մի քանի հազար մարդ` Իմամ Հուսեյնի հրապարակում: Նրանք հնչեցնում են «Վերջ բռնապետությանը» կարգախոսը:
Ականատեսների վկայությամբ` հազարավոր ոստիկաններ վերահսկում են իրավիճակը:  Նրանք արգելափակել են մետրոյի կայարանների մուտքերը, ինչպես նաև դեպի կալանքի տակ գտնվող ընդդիմադիր առաջնորդ Մուսավիի տուն տանող ճանապարհը: Մուսավիի հետ բջջային և քաղաքային կապը ընդհատվել է:
Մեկ այլ ականատեսի հաղորդմամբ` արդեն բախումներ են տեղի ունեցել ոստիկանության հետ: Վերջիններս արցունքաբեր գազ և ռետինե մահակներ են օգտագործում` ընդվզումները կանխելու նպատակով, սակայն ժողովրդի հոսքը դեպի կենտրոնական հրապարակներ շարունակվում է, հաղորդում է irannewsnow.com-ը:
Որոշ տվյալներով` այս պահին ձերբակալվել է 10 մարդ:
Իրանական բլոգերները գրում են նաև, որ համացանցում կառավարության կողմնակիցների և ընդդիմադիրների միջև կիբերպատերազմ է սկսվել:

Столкновения между демонстрантами и полицией в Иране: есть задержанные
Иранская полиция заблокировала доступ к дому одного из лидеров оппозиции Мир-Хосейна Мусави. Об этом сообщает AFP со ссылкой на сайт оппозиционера.
Заблокированы также домашний и мобильный телефоны политика и его супруги.
Подобные меры приняты с целью не допустить участия Мусави в акциях протеста оппозиции, проходящих в Иране 14 февраля. Еще один лидер оппозиции - Мехди Карруби фактически находится под домашним арестом с прошлой недели.
По информации Reuters, на улицах Тегерана много полицейских, которые пытаются предотвратить акции протеста.
Более 4000 иранцев собрались на центральной площади Тегерана Азади, еще несколько тысяч на площади Имам Хусейни. Собравшиеся скандируют «Конец тирании!».
Контролирующие места сбора народа полицейские заблокировали входы в метро.
По словам очевидцев, уже произошли столкновения с сотрудниками правоохранительных органов, в ходе которых полиция применила слезоточивый газ и резиновые дубинки, сообщает irannewsnow.com.
По некоторым данным, уже арестованы 10 человек.
Иранские блоггеры пишут, что в сети началась настоящая кибервойна между сторонниками и противниками действующей власти.