Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում
Մարտի 1-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Վիեննա, ուր նախատեսված են նրա հանդիպումներ Ավստրիայի գործադիր և օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Ավստրիայի մայրաքաղաքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա նաև ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Մարկ Պերեն դե Բրիշամբոյի հետ և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում:
Մարտի 3-ին նախարար Նալբանդյանը Բրատիսլավայում կմասնակցի Վիշեգրադյան քառյակի և ԵՄ Արևելյան Գործընկերության ծրագրի անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Глава МИД Армении выступит в Австрии на совете ОБСЕ
1 марта министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян с двухдневным официальным визитов посетит Австрию, где запланированы встречи с высокопоставленными представителями законодательной и исполнительной власти.
В австрийской столице министр Налбандян также встретится с генеральным секретарем ОБСЕ Марком Переном де Бришамбо, и выступит на заседании постоянной совета ОБСЕ.
3 марта глава внешнеполитического ведомства Армении в Братиславе примет участие во встрече министров иностранных дел стран-участниц Восточного партнерства ЕС и Вышеградской четверки, сообщает МИД Армении.