Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում
Մարտի 1-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Վիեննա, ուր նախատեսված են նրա հանդիպումներ Ավստրիայի գործադիր և օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Ավստրիայի մայրաքաղաքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա նաև ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Մարկ Պերեն դե Բրիշամբոյի հետ և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում:
Մարտի 3-ին նախարար Նալբանդյանը Բրատիսլավայում կմասնակցի Վիշեգրադյան քառյակի և ԵՄ Արևելյան Գործընկերության ծրագրի անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Nalbandian to Speak at Upcoming OSCE Annual Meeting
Armenia's Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian will depart for a two-day official visit to Vienna on Mar. 1, according to a press release issued by the ministry.
In the Austrian capital, Nalbandian will meet with OSCE Secretary General Marc Perrin de Brichambaut and will make a speech during the 21st OSCE Annual Implementation Assessment Meeting.
On Mar. 3, the foreign minister will go to Bratislava to participate in an official meeting of the Visegrád Four (Slovakia, Czech Republic, Poland and Hungary) and EU Eastern Partnership countries' foreign ministers.