Մուբարաքի կողմնակիցներն ու հակառակորդները քարեր են նետում միմյանց վրա
Եգիպտոսի նախկին առաջնորդ Հոսնի Մուբարաքի համախոհներն ու հակառակորդները խմբվել են դատարանի առջև, որտեղ քննվում էր նախագահի անունը բոլոր կառավարական ինստիտուտների փաստաթղթերից վերացնելու հարցը, հաղորդում է Associated Press-ը:
Ոստիկանությունը և դատարանի պաշտոնատար անձինք պատմել են, որ Հոսնի Մուբարաքի համախոհներից մոտ 200 հոգի նախագահի պատկերով պաստառներ են բերել դատարանի դիմաց: Այնտեղ հավաքվել են նաև Մուբարաքի շուրջ 300 հակառակորդներ: Երկու կողմերը սկսել են քարեր և ջրով շշեր նետել միմյանց ուղղությամբ նախքան ոստիկանությունն ու զինվորները կհասցնեին միջամտել:
Մի շարք պաշտոնատար անձինք հաղորդել են, որ որոշ մարդիկ վնասվածքներ են ստացել, թեև ոչ լուրջ բնույթի:
Մուբարաքի աջակիցները ասում են, որ Մուբարաքը Իսրայելի հետ 1973 թվականին տեղի ունեցած պատերազմի հերոս է և հարգանքի է արժանի: Հակառակորդներն էլ, ընդհակառակը, մեղադրում են Մուբարաքին քաղաքական բռնաճնշումների և կոռուպցիայի մեջ:

Home / Armenia / Mubarak Supporters and Opponents Clash in Cairo
Hundreds of supporters and opponents of Egypt’s deposed leader have clashed in front of a court considering whether to remove his name from government institutions, AP reports.
Police and judicial officials said about 200 people carrying pictures of Hosni Mubarak and 300 opponents threw stones and water bottles at each other Thursday before police and soldiers intervened.
The officials, speaking on condition of anonymity because they are not authorized to brief the media, said several people were slightly injured.
The supporters say Mubarak is a hero of the 1973 war with Israel and deserves respect. Opponents blame him of political repression and corruption during his decades in office.