Դավիթ Շահնազարյանը գիտի` որն է «Ժառանգության» և «Դաշնակցության» ապագան
Այսօր, առավել քան երբևէ, Հայաստանում հստակեցված է քաղաքական դաշտը. կա իշխանություն, կա` հանձինս Հայ Ազգային Կոնգրեսի, ընդդիմություն, և կան ՀԱԿ-ին ընդդիմություն հանդիսացող այլ քաղաքական և հասարակական միավորներ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանը:
Պարզաբանելով, թե ում է ինքը համարում ՀԱԿ-ին ընդդիմություն, Շահնազարյանն ասել է, որ նկատի ունի «Ժառանգությանն» ու «Դաշնակցությանը», սակայն, միևնույն ժամանակ, կոչ է արել վերջիններիս չայրել բոլոր կամուրջները:
«Չեմ կարծում, որ նրանք այդ դաշտում ապագա ունեն, դրանք կամ կմարգինալիզացվեն, կամ ամբողջությամբ կհայտնվեն քաղաքական արխիվում, կամ ամբողջությամբ իշխանական դաշտում: Երևի, չարժե այրել բոլոր կամուրջները, բայց որոշումը իրենցն է», - ասել է ՀԱԿ ներկայացուցիչը:

Today more than ever the political arena in Armenia has been clarified: there are the authorities, there is opposition, represented by the Armenian National Congress (HAK), and there are other political and civic groups in opposition to HAK, said HAK representative David Shahnazaryan at a press conference in Yerevan today.
Explaining what groups he is referring to as being in opposition to HAK, Shahnazaryan said he meant the Heritage Party and the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D), while urging these parties not to burn all their bridges.
"I don't think that they have a future in this field: they'll either be marginalized or they'll appear completely in the political archives or completely in the arena of the authorities. Probably, it's not worth burning all their bridges, but the decision is theirs," he said.