Ինչի մասին չի կատակի Միխայիլ Գալուստյանը
Հայազգի հումորիստ, «Նաշա-Ռաշա» երգիծական սերիալի հերոս Միխայիլ Գալուստյանն իրեն վատ չի զգում նրա համար, որ դերասանի կարիերան սկսել է «Ուրախների և հնարամիտների ակումբից» հետո , սուսերամարտի դասընթացներ չի անցել ԳԻՏԻՍՈՒՄ և որ ինչ-որ հայտնի դերասան իրեն չի դասավանդել Ստանիսլավսկու արվեստը: Այս մասին «Казанские ведомости»-ի հետ զրույցում հայտարարել է ինքը` Գալուստյանը:
«Ես այնպիսի դերեր եմ խաղում, որոնք համապատասխանում են ինձ, և ինչ-որ լուրջ բաների չեմ հավակնում, ինչպես, օրինակ, Համլետի դերը: Եթե նման քայլ ձեռնարկեի, իհարկե, իմ վարպետությունն ինձ չէր բավարարի: Չնայած ինձ նման դերեր չեն էլ առաջարկում»,- ասել է նա:
Խոսելով «հումորի սահմանների» մասին` Գալուստյանը, մասնավորապես, ասել է. «Թեև կատակը սահմաններ չունի, ես հասկանում եմ, որ ահաբեկչության մասին ես հումոր չեմ անի: Նախկինում ես չէի հասկանում` ինչպես կարելի է կատակել հաշմանդամների մասին, հիմա վստահ եմ, որ պարզապես պետք է ճիշտ մոտեցում ցուցաբերել: Պետք չէ կատակ անել այն մասին, որ մարդը ոտքեր չունի: Պետք է ներկայացնել` ինչպես է այդ մարդը ինչ-որ լավ և ծիծաղելի բան անում: Իսկ եթե քո կատակները պատերազմի մասին են` Առաջին կամ Երկրորդ համաշխարհայինի,  ինչ սոուսի տակ մատուցես, այն չի լինի»:

Почему Михаилу Галустяну не предлагают играть Гамлета
Российский комедиант, герой скетч-шоу «Наша Раша» Михаил Галустян не испытывает чувства ущербности из-за того, что пришел в профессию из КВН-а, «не прошел курсы фехтования в ГИТИСе или мне какой-нибудь великий актер не преподал актерское мастерство по Станиславскому». Об этом он заявил в интервью изданию «Казанские ведомости».
«Я играю роли, которые подходят мне, и не берусь за что-то серьезное, например Гамлета. Если бы взялся - конечно, мне бы не хватило мастерства. Да и не дают таких ролей», - пояснил он.
Говоря о «границах юмора», Галустян, в частности, сказал: «Хотя у шутки границ нет, но я понимаю, что про терроризм я не буду шутить. Раньше я не понимал, как шутить про инвалидов, но сейчас я убеждён, что нужно просто шутить правильно. Не нужно шутить про то, что у человека нет ноги. Надо шутить про то, как этот человек делает что-то хорошее и смешное. Если ты шутишь, как солдат что-то забавное сделал – это смешно. Если же твои шутки о войнах: Первой или Второй мировой и Великой Отечественной, под какими бы соусами их ни подавать, будет всё не то».