«Պետք է միկրոֆոնը բերանի մոտ ամրացնեին». Երևանի փողոցներում քննարկում են Էմմիին
Երեկ երեկոյան պարզ դարձավ, որ Եվրատեսիլ-2011-ում Հայաստանը ներկայացնող Էմմին չի անցել եզրափակիչ փուլ:
Այդ փաստը բուռն քննարկումների առիթ է դարձել թե սոցիալական ցանցերում և ֆորումներում, թե երևանյան փողոցներում:
Epress.am-ը Երևանի քաղաքացիների հետ զրուցել է Էմմիի կատարման մասին:
«Կոնկրետ որ Էմմին էր գնում, դրա համար չեմ նայել Եվրատեսիլը, ու ինձ համար մեկ էր էդ մրցույթը»,- ասել է Վ Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանի 2-րդ կուրսի ուսանող Աննան:
«Իսկ ես նայել եմ համերգը, բայց որ ասեմ` հավանել եմ` չէ, բայց շատ վատ չէր: Անսպասելի էր, որ չանցավ եզրափակիչ: Ու մի բան ասեմ, պետք է Էմմիի միկրոֆոնը բերանի մոտ ամրացնեին, դա նրան շատ էր խանգարում»,- նշել է Աննայի համակուրսեցին` Էմման:
Նշենք, որ մեր զրուցակիցների մեծ մասը հավանել էր Էմմիի Boom-Boom երգի բեմականացումը, սակայն երգի մասին կարծիքներն ավելի հաճախ բացասական էին:
Կային նաև մարդիկ, ովքեր Էմմիի կատարման մեջ հավանել էին ամեն ինչ:
«Ես շատ եմ տխրել, որ չի անցել Էմմին, հիմա պատկերացնում եմ իրա վիճակը, ընդհանրապես չէի սպասում, որ չի անցնի: Ինքն էլ էր շատ լավը, երգն էլ, շոուն էլ»,- ասել է 20-ամյա Հրանուշը:
«Շատ գոհ ենք Էմմիի ելույթից, ինքը շատ լավ ներկայացրեց Հայաստանը, բայց շատ ափսոս, որ չանցավ: Շատ ափսոս էր, աբսուրդ էր, որ Էմմին չանցավ, որովհետև էդքան պարել ու միաժամանակ երգել շատ դժվար ա»,- նշել է Զավեն անունով երիտասարդը:
Եղան նաև բացասական կարծիքներ թե երգի, թե կատարման մասին:
Մասնավորապես, Մանկավարժական համալսարանի մոտ կանգնած 4-րդ կուրսի մի քանի աղջիկներ խիստ դժգոհ էին շոուից և երգից:
«Ֆու, զզվում եմ իրանից, ստեղ զոռեց, էրեսը պնդեց, գնաց Եվրատեսիլ, բայց սկի եզրափակիչ չանցավ էդ հարիֆը: Ու շատ սպասելի էր, որ չանցավ, ինչ պիտի աներ, որ ոչ ձեն ունի, զզվում եմ իրանից», - ասել է աղջիկներից մեկը:

Word on the Street: Yerevan Residents on Emmy's Eurovision Performance
After yesterday's first semi-final of the 2011 Eurovision Song Contest, it became clear that Armenia's contestant, Emmy, wouldn't be making it to the final.
This fact became a topic of much heated discussions in social networking sites and online forums, as well as on the streets of Yerevan.
Epress.am today spoke to Yerevan residents about Emmy's performance.
"Specifically because it was Emmy who was going, I didn't watch Eurovision and that competition was all the same for me," said Anna, a second-year student at the Yerevan State Linguistic University named after V. Brusov.
"I watched the concert, but to say that I liked it, no, but it wasn't that bad. It was unexpected that she didn't make it to the final. And let me say something, they had to place Emmy's microphone closer to her mouth; it got in her way a lot," said Anna's fellow classmate, Emma.
Most of the people Epress.am spoke to today said they liked Emmy's performance of "Boom Boom," though opinions on the song itself were more often negative than not.
There were, of course, those who liked everything about Emmy's performance.
"I became quite saddened that Emmy didn't pass; I can imagine her situation now. I wasn't expecting this at all. She was good, as was the song and the show," said 20-year-old Hranush.
"I'm very pleased with Emmy's performance; she represented Armenia really well, but too bad that she didn't make it. It was too bad, it was absurd that Emmy didn't pass because dancing that much while singing at the same time is very hard," said a young man by the name of Zaven.
There were also not so favorable opinions on both the song and the performance. In particular, a few fourth-year female students from the Armenian State Pedagogical University were thoroughly disgusted by the song and apparently Emmy.
"I despise her. Here she forced, insisted, went to Eurovision, but that naïf didn't make it to the final at all. And it was quite expected: what could she have done, that she doesn't have a voice. Ugh, I despise her," said one of the girls.