«Պետք է միկրոֆոնը բերանի մոտ ամրացնեին». Երևանի փողոցներում քննարկում են Էմմիին
Երեկ երեկոյան պարզ դարձավ, որ Եվրատեսիլ-2011-ում Հայաստանը ներկայացնող Էմմին չի անցել եզրափակիչ փուլ:
Այդ փաստը բուռն քննարկումների առիթ է դարձել թե սոցիալական ցանցերում և ֆորումներում, թե երևանյան փողոցներում:
Epress.am-ը Երևանի քաղաքացիների հետ զրուցել է Էմմիի կատարման մասին:
«Կոնկրետ որ Էմմին էր գնում, դրա համար չեմ նայել Եվրատեսիլը, ու ինձ համար մեկ էր էդ մրցույթը»,- ասել է Վ Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանի 2-րդ կուրսի ուսանող Աննան:
«Իսկ ես նայել եմ համերգը, բայց որ ասեմ` հավանել եմ` չէ, բայց շատ վատ չէր: Անսպասելի էր, որ չանցավ եզրափակիչ: Ու մի բան ասեմ, պետք է Էմմիի միկրոֆոնը բերանի մոտ ամրացնեին, դա նրան շատ էր խանգարում»,- նշել է Աննայի համակուրսեցին` Էմման:
Նշենք, որ մեր զրուցակիցների մեծ մասը հավանել էր Էմմիի Boom-Boom երգի բեմականացումը, սակայն երգի մասին կարծիքներն ավելի հաճախ բացասական էին:
Կային նաև մարդիկ, ովքեր Էմմիի կատարման մեջ հավանել էին ամեն ինչ:
«Ես շատ եմ տխրել, որ չի անցել Էմմին, հիմա պատկերացնում եմ իրա վիճակը, ընդհանրապես չէի սպասում, որ չի անցնի: Ինքն էլ էր շատ լավը, երգն էլ, շոուն էլ»,- ասել է 20-ամյա Հրանուշը:
«Շատ գոհ ենք Էմմիի ելույթից, ինքը շատ լավ ներկայացրեց Հայաստանը, բայց շատ ափսոս, որ չանցավ: Շատ ափսոս էր, աբսուրդ էր, որ Էմմին չանցավ, որովհետև էդքան պարել ու միաժամանակ երգել շատ դժվար ա»,- նշել է Զավեն անունով երիտասարդը:
Եղան նաև բացասական կարծիքներ թե երգի, թե կատարման մասին:
Մասնավորապես, Մանկավարժական համալսարանի մոտ կանգնած 4-րդ կուրսի մի քանի աղջիկներ խիստ դժգոհ էին շոուից և երգից:
«Ֆու, զզվում եմ իրանից, ստեղ զոռեց, էրեսը պնդեց, գնաց Եվրատեսիլ, բայց սկի եզրափակիչ չանցավ էդ հարիֆը: Ու շատ սպասելի էր, որ չանցավ, ինչ պիտի աներ, որ ոչ ձեն ունի, զզվում եմ իրանից», - ասել է աղջիկներից մեկը:

Я не смотрела Евровидение. Опрос ереванских студентов
Вечером 10 мая стало известно, что представительница Армении на «Евровидении-2011» Эмми не прошла и в финальную часть конкурса.
Это стало причиной бурных обсуждений в социальных сетях, на форумах, на улицах, в транспорте. Epress.am побеседовал с ереванцами о выступлении Эмми.
«Я не смотрела «Евровидение», потому что участвовала Эмми, и мне было все равно», - сказала студентка лингвистического университета имени Брюсова Анна.
«А я посмотрела концерт, но не могу сказать, что мне понравилось, хотя было не очень плохо. Я не ожидала, что она не пройдет в финал. Скажу еще, что микрофон нужно было прикрепить у рта Эмми, он ей очень мешал», - Эмма, однокурсница Анны.
Большая часть наших собеседников была довольна постановочным номером армянской участницы конкурса, однако о песне чаще звучали отрицательные отзывы. Были и такие, кому понравилось абсолютно все.
«Мне очень грустно из-за того, что Эмми не прошла. Я представляю ее состояние. Совершенно не ждала этого. И она была хороша, и песня, и шоу», - сказала филолог Грануш.
«Мы очень довольны ее выступлением, она достойно представила Армению, но очень жаль, что она не прошла. Это асбурд, потому что очень сложно одновременно танцевать и петь», - поделился учащийся Завен.
А студентки Педагогического университета были крайне недовольны песней и шоу.
«Фу! Она мне противна. Она все сделала, чтобы поехать на «Евровидение», но эта фраер даже в финал не вышла. Этого и стоило ожидать!», - поделилась самя бойкая из педа.