Աշոտյանը Երևան է հրավիրել Ադրբեջանի կրթության նախարարին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հրավեր-նամակներ է ուղարկել Թուրքիայի բարձրագույն կրթության խորհրդի նախագահին և Ադրբեջանի կրթության նախարարին Բոլոնյան գործընթացի օրակարգի շրջանակում Հայաստանում իրականացվող միջոցառումներին մասնակցելու վերաբերյալ:
Բոլոնյան գործընթացը 2011 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը համանախագահելու են Հայաստանը և Լեհաստանը: Այդ կապակցությամբ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, Բոլոնյան գործընթացի օրակարգի շրջանակներում, նախատեսել է Հայաստանում իրականացնել մի շարք միջոցառումներ: 2011թ. հուլիսի 3-10-ը նախատեսվում է կազմակերպել Միջազգային ուսանողական ամառային դպրոց, որի նպատակն է համախմբել Հայաստանի և Բոլոնիայի անդամ երկների ուսանողներին և քննարկել Բոլոնիայի գործընթացին առընչվող մի շարք կարևոր հարցեր, իսկ սեպտեմբերի 8-9-ը նախատեսվում է անցկացնել միջազգային համաժողով` նվիրված բարձրագույն կրթության ֆինանսավորման խնդիրներին:
Համաժողովի ընթացքում կստեղծվի քննարկումների հարթակ` փոխանակելու տեսակետներ բարձրագույն կրթության ֆինանսավորման տարբեր մեխանիզմների և կրթության որակի, հավասարության ու արդյունավետության վրա դրանց ունեցած ազդեցության շուրջ:

Баку пока не определился с участием в образовательных мероприятиях в Ереване
Министр образования и науки Армении Армен Ашотян отправил приглашения председателю верховного совета образования Турции и министру образования Азербайджана для участия в мероприятиях в рамках Болонского процесса.
Возглавлять Болонский процесс с 1 июня по 31 декабря будут Армения и Польша. В связи с этим предусматривается проведение в Армении ряда мероприятий.
На 3-10 июля 2011 года намечена организация Международной студенческой летней школы, целью которой является объединение студентов Армении и стран-членов болонской системы и обсуждение ряда важных вопросов относительно Болонского процесса.
А 8-9 сентября пройдет международный форум, посвященный проблеме финансирования высшего образования.
В пресс-службе минобразования сообщают, что ответа от азербайджанской стороны об участии в мероприятиях в Ереване пока не последовало.