Աշոտյանը Երևան է հրավիրել Ադրբեջանի կրթության նախարարին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հրավեր-նամակներ է ուղարկել Թուրքիայի բարձրագույն կրթության խորհրդի նախագահին և Ադրբեջանի կրթության նախարարին Բոլոնյան գործընթացի օրակարգի շրջանակում Հայաստանում իրականացվող միջոցառումներին մասնակցելու վերաբերյալ:
Բոլոնյան գործընթացը 2011 թվականի հուլիսի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը համանախագահելու են Հայաստանը և Լեհաստանը: Այդ կապակցությամբ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, Բոլոնյան գործընթացի օրակարգի շրջանակներում, նախատեսել է Հայաստանում իրականացնել մի շարք միջոցառումներ: 2011թ. հուլիսի 3-10-ը նախատեսվում է կազմակերպել Միջազգային ուսանողական ամառային դպրոց, որի նպատակն է համախմբել Հայաստանի և Բոլոնիայի անդամ երկների ուսանողներին և քննարկել Բոլոնիայի գործընթացին առընչվող մի շարք կարևոր հարցեր, իսկ սեպտեմբերի 8-9-ը նախատեսվում է անցկացնել միջազգային համաժողով` նվիրված բարձրագույն կրթության ֆինանսավորման խնդիրներին:
Համաժողովի ընթացքում կստեղծվի քննարկումների հարթակ` փոխանակելու տեսակետներ բարձրագույն կրթության ֆինանսավորման տարբեր մեխանիզմների և կրթության որակի, հավասարության ու արդյունավետության վրա դրանց ունեցած ազդեցության շուրջ:

RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan has sent invitation letters to the president of Turkey's Council of Higher Education and Azerbaijan's education minister to participate in the events organized in Armenia as part of this year's Bologna Process, a European reform process aimed at creating a European Higher Education Area. Armenia and Poland will be co-chairing the Bologna Process from July 1 to Dec. 31.
Armenia's education and science ministry plans to organize a number of events in Armenia as part of the Bologna Process: an international student summer school is set to take place in Armenia from Jul. 3–10, which aims to gather students from Armenia and the other Bologna member states to discuss a number of issues significant to the Bologna Process, while an international conference on financing higher education is set for Sept. 8–9, 2011.