Ծանոթությունների կայքում գրանցում են միայն գեղեցիկներին
Ավելի քան 30 հազար մարդ զրկվել է BeautifulPeople.com ծանոթությունների կայքում գրանցվելու հնարավորությունից` մերժում ստանալով կայքի ներկայացուցիչների կողմից, ովքեր հայտարարել են, որ իրենց ծառայությունները տրամադրում են միայն գեղեցիկ օգտատերերին, հայտնում է BBC-ն:
Կայքի կանոնների համաձայն` իրենց մշտական հաճախորդը դառնալու համար, անհրաժեշտ է քվեարկության ընթացքում աջակցություն ստանալ արդեն գրանցված օգտատերերի կողմից: Հենց նրանք էլ որոշում են, թե արդյոք բավարար չափով համակրելի է այն անձն, ով ցանկանում է համալրել BeautifulPeople.com-ի շարքերը:
Վերջերս Shrek համակարգչային վիրուսը փչացրել էր կայքի համակարգը և հազարավոր մարդիկ գրանցվել էին առանց վիրտուալ ընտրություն անցնելու, հայտարարել է BeautifulPeople.com-ի ղեկավարը:
«Մեզ մոտ կասկածներ հայտնվեցին այն ժամանակ, երբ կայքում գրանցված հազարավոր նոր անդամներ այնքան էլ չէին փայլում գեղեցկությամբ: Մենք խորապես ցավում ենք այն մարդկանց համար, ովքեր սխալմամբ գրանցվել են կայքում և հավատացել են, թեկուզ և կարճ ժամանակով, որ իրենք գեղեցիկ են»,-հայտնել է կայքի տնօրեն Գրեգ Հոջը:
Ընդհանուր առմամբ, գրեթե 5,5 միլիոն մարդ կայքում գրանցվելու մերժում է ստացել: Աշխարհում շուրջ 700 հազար հոգի մշտական օգտատերեր են հանդիսանում:
Ուշագրավ է այն փաստը, որ գեղեցկության թեստը վերջին շրջանում հաջողությամբ հանձնում և գրանցվում են կայքում ԱՄՆ-ի, Դանիայի և Ֆրանսիայի քաղաքացիները: Ռուսաստանի, Լեհաստանի և Մեծ Բրիտանիայի օգտատերերն ամենահաճախն են մերժվում:

«Некрасивые» миновали фейс-контроль благодаря вирусу
Более 30 тысяч человек получили отказ в регистрации на сайте знакомств BeautifulPeople.com. Представители сайта заявили, что их услуги предоставляются только красивым пользователям, сообщает Би-Би-Си.
По правилам сайта, чтобы стать его постоянным клиентом, нужно получить поддержку на голосовании уже зарегистрированных пользователей. Именно они решают, достаточно ли привлекателен каждый из тех, кто хочет пополнить ряды BeautifulPeople.com.
Компьютерный вирус Shrek поразил сайт знакомств, и тысячи людей были «пропущены», не пройдя виртуального отбора, заявил руководитель BeautifulPeople.com.
«У нас появились подозрения, что что-то не так, когда десятки тысяч новых членов были зарегистрированы, но большинство из них не блистали выдающимися внешними данными. Мы искренне сочувствуем тем зарегистрированным по ошибке людям, которые на какое-то время, пусть и короткое, поверили, что они красивы ", - сказал управляющий директор сайта Грег Ходж.
Большинство из них уже получили электронные письма с извинениями за то, что они были «зарегистрированы по ошибке».
В целом около пяти с половиной миллионов человек получили отказ в регистрации на сайте. По информации представителей BeautifulPeople.com, около 700 тысяч человек по всему миру являются их постоянными клиентами.
Предполагается, что за хакерской атакой на сайт мог стоять один из его бывших сотрудников.
Согласно статистике, размещенной на сайте знакомств, США, Дания и Франция поставляют большинство из тех, кто в последние месяцы успешно прошел тест на привлекательность и был зарегистрирован на BeautifulPeople.com.
В то время как пользователи из России, Польши и Великобритании получают больше всего отказов в регистрации.