ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է զինծառայողին զորամասում բռնության ենթարկելու տեղեկությունը
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում հերքել է Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի կողմից տարածած ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում սպայի կողմից բռնության ենթարկված ժամկետային զինծառայող Ռաֆիկ Հովհաննիսյանի մասին տեղեկությունը:
Ըստ ՀՀ ՊՆ-ի, նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից «իրականացվել են օպերատիվ աշխատանքներ, որոնց արդյունքում պարզվել է, որ այդ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը»:
Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական վարկածի համաձայն, շարքային Ռաֆիկ Հովհաննիսյանին արգելվել է օգտագործել իր բջջային հեռախոսը, քանի որ «նա իրավունք չուներ կրել անձնական հեռախոս և կարող էր օգտագործել միայն իր դասակում :առկա բջջային հեռախոսը»:

Минобороны опровергло информацию о насилии. У рядового лишь украли телефон
Министерство обороны Армении опровергло информацию Ванадзорского офиса Хельсинской гражданской ассаблеи о том, что в одном из подразделений армии был подвергнут насилию солдат срочной службы Рафик Ованисян.
Военное ведомтсво утверждает, что в ходе оперативных работ было выяснено, что сведения правозащитников не соответствуют действительности.
Согласно официальной версии рядовому Ованисяну лишь запретили пользоваться мобильным телефоном, как того требует устав. Пользоваться можно лишь сотовым, который имеется в распоряжении подразделения, говорится в пресс-релизе минобороны.