ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է զինծառայողին զորամասում բռնության ենթարկելու տեղեկությունը
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում հերքել է Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի կողմից տարածած ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում սպայի կողմից բռնության ենթարկված ժամկետային զինծառայող Ռաֆիկ Հովհաննիսյանի մասին տեղեկությունը:
Ըստ ՀՀ ՊՆ-ի, նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից «իրականացվել են օպերատիվ աշխատանքներ, որոնց արդյունքում պարզվել է, որ այդ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը»:
Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական վարկածի համաձայն, շարքային Ռաֆիկ Հովհաննիսյանին արգելվել է օգտագործել իր բջջային հեռախոսը, քանի որ «նա իրավունք չուներ կրել անձնական հեռախոս և կարող էր օգտագործել միայն իր դասակում :առկա բջջային հեռախոսը»:

Armenian Defense Ministry Denies Report of Assault in Military Unit
Armenia's Ministry of Defense on Tuesday issued a statement in which it refuted information disseminated by Helsinki Citizens' Assembly Vanadzor Office that a senior officer assaulted conscript Rafik Hovhannisyan in one of the RA Armed Forces' military bases.
The defense ministry claims that it has investigated the matter and confirmed that the allegations are simply untrue.
According to the ministry's official version of the incident, Hovhannisyan was prohibited from using his cell phone since "he did not have a right to have a personal phone and could only use the mobile phone in his unit."