Իշխանությունն ու ընդդիմությունն ընդհանուր մոտեցում ունեն ակտիվիստների հետ կապված միջադեպի հարցում. Հարությունյան
Իշխանության և Հայ Ազգային Կոնգրեսի այսօրվա` մոտ 5 ժամ տևած հանդիպումից հետո իշխանության պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ օգոստոսի 9-ին ՀԱԿ ակտիվիստների և ոստիկանների միջև տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ իրենք, կարծես, ունեն ընդհանուր մոտեցում` իրավական համակարգը գործել է ոչ խտրական:
«Եվ նաև մենք` նկատի ունեմ աշխատանքային խումբը, վստահություն ունենք, որ իրավական համակարգը շարունակելու է բոլորի նկատմամբ գործել ոչ խտրական»,- ասել է Դավիթ Հարությունյանը:
Մեկնաբանելով Հայ Ազգային Կոնգրեսի պատվիրակության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանի հայտարարությունը, թե իշխանության պատվիրակության  ներկայացրած փաստաթղթ «շատ ավելի լավն է, քան Հայ Ազգային Կոնգրեսի ներկայացրած փաստաթուղթը,  որովհետև այն շատ ավելի լավ է հիմնավորում արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը» Հարությունյանն ասել է.
«Իհարկե, հռետորական տեսանկյունից, միգուցե, գեղեցիկ հնար է օգտագործել պարոն Զուրաբյանը, բայց, բնականաբար, հակառակն է: Մեր կարծիքով` մենք այս պահին չենք տեսնում, որ ՀԱԿ-ի մի որևէ հիմնավորում հիմնավորում է արտահերթ ընտրությունները»:

Ruling Coalition, Opposition See Eye to Eye on HAK Youth Incident with Police: Harutyunyan
Speaking to reporters after the almost 5-hour meeting between members of the Armenian National Congress (HAK) and ruling coalition on Tuesday, head of the coalition delegation David Harutyunyan said the two parties, it seems, see eye to eye regarding the Aug. 9 incident between HAK activists and police — both parties believe the legal system was non-discriminatory.
"And also we — I mean the working group — are confident that the legal system will continue to be non-discriminatory to all," he said.
Commenting on HAK senior representative Levon Zurabyan's statement that the ruling coalition's document was much better than the one proposed by HAK "because it better provides the grounds for holding pre-term presidential and parliamentary elections in Armenia," Harutyunyan said:
"Of course, from a rhetorical point of view, perhaps, Mr. Zurabyan used a beautiful trick, but, naturally, it's the opposite. In our opinion, at this time we don't see that any of HAK's grounds provides a basis for pre-term elections."