Պատգամավորը խորհուրդ է տալիս հետևել WikiLeaks-ի վերջին բացահայտումներին
Իշխանություններն ու ընդդիմությունը լիովին համապատասխանում են իրար` իրենց արժեքներով, քաղաքականության մասին իրենց պարզունակ պատկերացումներով, իրենց եսակենտրոն նկրտումներով և մնացած բոլոր վատ կողմերով: Այս մասին այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Թորոսյանը:
Անդրադառնալով Մարտի 1-ի գործով նախաքննության ներկայիս փուլին, Թորոսյանն ասել է. «Մի բան խորհուրդ կտամ` վերջին օրերին WikiLeaks-ի հրապարակումներին հետևեք, թե ինչեր են ասել իշխանությունները, թե ինչեր է ասել և արել մյուս կողմը: Եվ կտեսնեք, որ իսկապես իրավիճակն անհամեմատ ավելի տխուր է, քան ոմանք մինչև հիմա կարծում են: Երկու կողմում էլ շատ տխուր իրավիճակ է»:
Հարցին` թե որ իշխանություններին նկատի ունի Թորոսյանը` ներկայիս, թե նախկին, վերջինս ասել է. «Իսկ դուք կարծում եք` իշխանությունները փոխվե՞լ են»:

The ruling authorities and the opposition fully correspond to each other, with their values, their simple ideas on politics, their self-centered ambitions and all the other bad aspects, former National Assembly Chair, current independent MP Tigran Torosyan told Epress.am on Thursday.
Weighing in on the current stage of the investigation into the events of Mar. 1–2, 2008, in Yerevan, Torosyan said, "I'll give one piece of advice: follow the recently published WikiLeaks reports, as to what authorities said, to what the other side said and did. And you will see that the situation is truly far more bleak than what some believed till now. It's a sad state on both sides."
Asked by "authorities" does he mean the current or former administration, the MP said, "And do you think that the authorities have changed?"