317 ռուսաստանցի զինվոր չի կարողանում լքել Հայաստանը
Ռուսաստանի հարավային ռազմական շրջանի դատախազությունը պահանջել է Հայաստանում ՌԴ պաշտպանության նախարարության 102-րդ ռազմակայանի ստորաբաժանումներից տուն ուղարկել պաշտոնաթող զինծառայողներին:
«Ներկայումս հարավային ռազմական շրջանի դատախազությունը Զինվորական մայրերի հանձնաժողովի հետ ստուգում է հրամանատարության կողմից ՌԴ պաշտպանության նախարարության հայաստանյան 102-րդ ռազմակայանի 317 զինվորների զինվորական ծառայություն անցնելու և հեռացվելու մասին օրենքի կատարումը», - երեքշաբթի «Ինտերֆաքս-Յուգ» գործակալությանը հաղորդել է հարավային ռազմական շրջանի ղեկավար Նատիֆ Հաջիմետովը:
Նա նշել է, որ ավելի քան մեկ շաբաթ է, ինչ զորացրված զինվորներն ու սերժանտները չեն կարողանում լքել ռազմակայանի տարածքը և մեկնել տուն տրանսպորտի բացակայության պատճառով: Ներկայումս հարավային ռազմական շրջանի դատախազ Վլադիմիր Միլովանովը պահանջել է ռազմակայանի հրամանատարությունից անհապաղ տուն ուղարկել ազատված զինվորականներին:

317 Russian Soldiers Can't Leave Armenia
The military prosecutor's office of Russia's South Federal District has demanded that the Russian defense ministry immediately send home discharged conscripts from the 102nd Russian military base in Gyumri, Armenia.
"Currently the military prosecutor's office, together with representatives of the Committee of Soldier's Mothers, is verifying the application of the law on discharge and military service of 317 soldiers of the Russian defense ministry's 102nd military base," Natif Gadzhimetov of the South Federal District Military Prosecutor's office told Interfax-Yug agency on Tuesday.
He noted that it's been more than a week since the discharged soldiers and sergeants can't leave the base and go home because of a lack of transport. Currently, South Federal District Prosecutor Vladimir Milovanov has commanded that the retired military personnel be sent home immediately.