Սերժ Սարգսյանը` պատգամավորին. «Առաքել, դա ի՞նչ պահվածք է»
ՀՀԿ Գործադիր մարմնի և Խորհրդի նիստերից հետո Հանրապետականի առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը նախատել է ՀՀԿ խորհրդի անդամ Առաքել Մովսիսյանին` Շմայսին, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանին «հայվան» ասելու և հայհոյելու համար, գրում է «Ժողովուրդ» թերթը` հղում կատարելով իր աղբյուրներին:
Ըստ թերթի` նախատինքի խոսքերը շատ հակիրճ են եղել. «Առաքել, դա ի՞նչ պահվածք է»: Շմայսը գլուխը կախել է ու լռել, ապա ավելացրել, թե «ախր շատ են համը հանում, պարոն նախագահ»: Ըստ լուրերի` Սերժ Սարգսյանն այլևս չի լսել, քայլել է:
Ավելի վաղ «Ժողովուրդ» թերթի հետ զրույցում Մովսիսյանն ասել էր, որ որևէ միջադեպ չի հիշում: Դիտարկմանը, թե տեսաձայնագրությունը տեղադրված է համացանցում, պատգամավորն արձագանքել է. «Էէէ, ջղայնացա, ի՞նչ անեմ: Հո մանկապարտեզ չի»:
Պարզաբանելով, թե կոնկրետ ինչն է իրեն ջղայնացրել Մարտիրոսյանի ելույթի մեջ, Մովսիսյանն ասել է. «Իրան շատ բարձր ա պահում: Սպասում ա` սաղ սուս մնան, որ խոսա: Սաղիս էրեխու տեղ ա դրել: Դրա համար էլ ջղայնացել եմ»:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ում Արմեն Մարտիրոսյանի ելույթի ժամանակ դահլիճում աղմուկ էր տիրում: Մարտիրոսյանը դադարեցրեց ելույթը` սպասելով, որ գործընկերները լռեն: Դա դուր չեկավ Առաքել Մովսիսյանին, ով տեղից բղավեց. «Չեմ եկել, որ քո նման հայվանի ելույթը լսեմ»:

Serzh Sargsyan to MP: 'Arakel, Now What Kind of Behavior is That?'
After the Republican Party of Armenia (HHK) executive and board meetings, HHK leader and Armenian President Serzh Sargsyan reprehended HHK executive member Arakel Movsisyan for cursing and calling fellow MP Armen Martirosyan an "animal" (or an "ass"), reports local daily Joghovurd, citing its sources.
According to the paper, the reproof was quite brief: "Arakel, now what kind of behavior is that?" Movsisyan then reportedly hung his head and became silent, then added something akin to "I don't behave myself, Mr. President." According to media reports, Sargsyan heard no more as he moved on.
Earlier, Movsisyan, in discussion with Joghovurd, had said that he couldn't recall the incident in parliament.
To the journalist’s comment that the video of him saying this has been uploaded online, the MP said, “Well, I got angry, what should I do? It’s not kindergarten after all.”
Explaining what it was in the opposition MP’s speech that made him angry, Movsisyan said, “He thinks he’s above the rest. He’s waiting for everyone to be quiet so he can speak. He’s treats us all like children. And that’s why I got angry.”
Recall, people were speaking while Martirosyan was presenting a bill in Armenia’s National Assembly on Wednesday. As a result, Martirosyan stopped speaking and waited for the room to quiet down. Apparently, the HHK MP wasn’t too pleased about that as from his seat in the back row, he shouted, “I haven’t come to listen to a speech by an ass like you!”