Սիլվա Համբարձումյանը գոհ է, որ իրենից ներողություն են խնդրել, բայց պայքարը շարունակելու է
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը գոհ է,որ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանն իրենից հրապարակավ ներողություն է խնդրել, սակայն, միևնույն է, շարունակելու է մարզպետի դեմ պայքարը: Այս մասին Համբարձումյանը հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Հարվածից ֆիզիկապես չեմ տուժել, խոսքը արժանապատվության մասին է», - ասել է գործարարը, ով իր ցուցմունքում էլ նշել էր, որ «Արմենիա-Մարիոթում» տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ Սուրիկ Խաչատրյանի ապտակից ինքը մարմնական վնասվածքներ չի ստացել և հրաժարվել է դատաբժշկի ուղեգրից:
Նախաքննությունը եկել էր այն եզրակացության, որ մարզպետի արարքն իր մեջ չի պարունակում ծեծի հատկանիշներ՝ իր «եզակիության և նվազ կարևորության պատճառով, քանի որ քրեական իրավունքի տեսությունում «ծեծել» ասելով հասկացվում է  ֆիզիկական ցավ պատճառելուն ուղղված բազմաթիվ հարվածներ հասցնելը»:
Սիլվա Համբարձումյանի խոսքով` Խաչատրյանին խնայեցին առաջիկա ընտրությունների պատճառով: Գործարարը նշել է, որ առաջիկա ընտրություններին մտադիր է առաջադրել իր թեկնածությունը. «Որտեղ նա առաջադրի իր պատգամավորական թեկնածությունը, ես նույն տեղում առաջադրվելու եմ»:
Գործարարը խոստովանել է, որ ժամանակին իրեն նախարարական պորտֆելներ են առաջարկել, սակայն ինքը հրաժարվել է, և հիմա էլ քաղաքականություն մտնելու ցանկություն չունի:

Silva Hambardzumyan Pleased with Syunik Marzpet’s Apology, But Says Fight will Continue
Entrepreneur Silva Hambardzumyan is pleased that Syunik marzpet (regional governor) Surik Khachatryan has publicly apologized; however, she will continue the fight against him, said Hambardzumyan herself at a press conference in Yerevan today.
“I haven’t physically suffered from the attack. What we’re talking about is dignity,” said the entrepreneur, who in her testimony wrote that she didn’t receive bodily injuries from Khachatryan’s slap and that she refused a medical report.
Recall, the investigation concluded that a slap on the face isn’t a crime as the governor’s action didn’t contain elements of what is referred to as “battery” in Armenia’s Criminal Code.
According to Hambardzumyan, Khachatryan was spared because of the upcoming elections, for which she too intends to submit her candidacy. “Where he submits his parliamentary candidacy, I will submit mine in the same place.”
Hambardzumyan asserted that one time she was offered ministerial portfolios but she refused and now she has no desire to enter into politics.
The drama between the pair became public on Nov. 10, when Hambardzumyan charged that a mining company owned by Khachatryan misappropriated mining equipment worth more than 100 million drams ($265,000 USD) from a mine belonging to her. Then, at a Nov. 14 press conference, Hambardzumyan said that she was attacked by Khachatryan as she was leaving a Yerevan hotel. Armenia’s Special Investigative Service looked into the matter and determined no crime was committed, thereby dismissing the case.