Սասուն Միքայելյանը համոզված է, որ իր ընտրվելը «Սերժ Սարգսյանի համար ավելի լավ կլիներ»
Խորհրդարանական ընտրությունների մասին ՀԱԿ անդամ Սասուն Միքայելյանը այժմ չի խոսում, այդ մասին նա կխոսի ապրիլի վերջին: Այս հայտարարությամբ է Միքայելյանը սկսել այսօրվա մամուլի ասուլիսը` խոստանալով խոսել և մեկնաբանել միայն Հրազդանի ընտրությունները:
Նա պարզաբանել է, թե ինչու չի պատրաստվում բողոքարկել ընտրությունների արդյունքները:
«Ո՞ւր դիմեմ: Պետք է դիմեմ վարչական դատարան, որը չի բավարարել նույնիսկ իմ վստահված անձ Վահե Հովսեփյանի դիմումը, որ դրոշմակնիքներ պետք է լինեին: Ո՞ւմ դիմեմ, երբ ամբողջ պետությունը ինձ դեմ է եղել: Մենք հաղթել ենք, Արամին նշանակել են քաղաքապետ»,- ասել է Սասուն Միաքայելյանը:
Բանախոսը շնոհրակալություն է հայտնել բոլոր այն 11500 հրազդանցիներին, որոնք քվերարկել են իր օգտին, ոչ այն պատճառով, որ իրեն են ձայն տվել, այլ որովհետև քվեարկել են իրենց կամքով և չեն դարձել ճնշումների զոհ:
«Իմ դեմ պայքարել է ողջ պետական համակարգի ներկայացուցիչները` Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ: Բողոքելը կլիներ շոու սարքել: Ինձ փողով չէին կարող հաղթել: Չեմ հասկանում` ինչ մեխանիզմ են օգտագոծրծել: Իմ քրոջ որդուն, որ քաղծառայող է, կանչել, ասել են` քո քեռու ընտրարշավին ես մասնակցում: Արամն ու Կավալը հանրապետականը սարքել են հանրասեփական: Պետք է ցույց տային, որ Սասունը ձայն չունի Հրազդանում: Ով ինձ բարևել է, ահաբեկել են, տարել հարցաքննել են»,- ասել է Սասուն Միքայելյանը:
«Սերժ Սարգսյանի մարտական ընկերն եմ, դա որևէ բանի հետ չի փոխվում: Սերժ Սարգսյանի համար ավելի լավ կլիներ , կազատվեր մի երկու կաշառակերներից», - նշել է Միքայելյանը:
Հարցին, թե ինչու չի շնորհավորել Արամ Դանիելյանին, քաղաքապետի նախկին թեկնածուն պատասխանել է, որ կշնորհավորեր հաղթող թեկնածուին, բայց, հաշվի առնելով մասշտաբային ընտրակեղծիքները, ընտրակաշառքը, Դանիելյանին շնորհավորելը կնշանակեր արդարացնել ու աջակցել ընտրակեղծիքներին:

Оппозиционер уверен, что его избрание мэром Раздана «было бы лучше» для Сержа Саргсяна
На пресс-конференции в пятницу кандидат Армянского национального конгресса на пост мэра Раздана Сасун Микаелян прокомментировал нежелание опротестовывать результаты прошедших выборов.
«К кому обращаться? Я должен обратиться в административный суд, который даже не удовлетворил обращение моего доверенного лица Ваге Овсепяна об отсутствии печатей. К кому обращаться, если против меня было все государство? Мы победили, а Арама назначили мэром», - заявил Микаелян.
Он выразил благодарность 11 500 избирателям, по его словам, не потому, что проголосовали за него, а за то, что не стали жертвами давления и голосовали по своей воле.
«Против меня боролись представители целой государственной системы во главе с Сержем Саргсяном. Протестовать – значит превратить это в шоу. Победить при помощи денег не могли, не понимаю, какой механизм они использовали. Вызвали сына моей сестры, гражданского служащего, сказали «ты участвуешь в избирательной кампании дяди». Арам и Кавал превратили Республиканскую партию в свою собственность. Они терроризировали всех, кто со мной здоровался, уводили на допросы.
Я боевой друг Сержа Саргсяна, это ничто не изменит. Для Сержа Саргсяна было бы лучше , он избавился бы от парочки взяточников», - заявил Микаелян.
На вопрос о том, почему Микаелян не поздравил Арама Даниеляна, оппозиционер ответил, что поздравил бы победившего кандидата, однако, учитывая масштабные фальсификации и взятки, поздравление означало бы оправдание фальсификаций.