Հրանուշ Հակոբյանը պատկերացնում էր, որ Ալիևի վրա է կրակում
ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը երեկ, ինչպես և կառավարության մյուս անդամները, զինվորական համազգեստ էր հագել և դրանով մասնակցում էր ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստին, որի մասին նախօրոք հայտարարված չի եղել, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
Համաձայն կառավարության պաշտոնական հաղորդագրության, «Արձագանք 2013» հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակներում ՀՀ կառավարության անդամներն առաջարկություններ են ներկայացրել վարչապետին՝ հնարավոր սպառնալիքների չեզոքացմանն ու հանրապետության պաշտպանության նախապատրաստմանն ուղղված քայլերի վերաբերյալ:
«ՀԺ»-ն նշում է, որ նիստից հետո կառավարության անդամները մեկնել են Արմավիրի մարզում տեղակայված զորադաշտ՝ կրակելու։
«Եվ ահա, ինչպես պնդում են ականատեսները, Հրանուշ Հակոբյանը կրակելուց հետո գործընկերներին պատմել է, թե «կրակելուց պատկերացրեցի, որ Ալիևի վրա եմ կրակում»», - նշում է թերթը։

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan along with other government staff on Tuesday donned army fatigues and participated in a extraordinary cabinet meeting, which had not been announced beforehand, reports local daily Haykakan Zhamanak.
According to an official government statement, within the framework of the Ardzaganq 2013 ("Response 2013") military drills, members of the government presented a proposal to the prime minister to take action to neutralize possible threats and prepare the country’s defense.
After the meeting, the newspaper reports, cabinet members left to practice shooting in a designated area in the province of Armavir.