Հրանուշ Հակոբյանը պատկերացնում էր, որ Ալիևի վրա է կրակում
ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը երեկ, ինչպես և կառավարության մյուս անդամները, զինվորական համազգեստ էր հագել և դրանով մասնակցում էր ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստին, որի մասին նախօրոք հայտարարված չի եղել, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
Համաձայն կառավարության պաշտոնական հաղորդագրության, «Արձագանք 2013» հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակներում ՀՀ կառավարության անդամներն առաջարկություններ են ներկայացրել վարչապետին՝ հնարավոր սպառնալիքների չեզոքացմանն ու հանրապետության պաշտպանության նախապատրաստմանն ուղղված քայլերի վերաբերյալ:
«ՀԺ»-ն նշում է, որ նիստից հետո կառավարության անդամները մեկնել են Արմավիրի մարզում տեղակայված զորադաշտ՝ կրակելու։
«Եվ ահա, ինչպես պնդում են ականատեսները, Հրանուշ Հակոբյանը կրակելուց հետո գործընկերներին պատմել է, թե «կրակելուց պատկերացրեցի, որ Ալիևի վրա եմ կրակում»», - նշում է թերթը։

Армянский министр представила, что стреляет в Алиева
Министр Диаспоры Армении Грануш Акопян, как и другие члены правительства, приняла участие во внеочередном заседании кабинета министров 8 октября в военной форме, пишет газета «Айкакан жаманак».
Согласно официальному сообщению правительства, в рамках командно-штабовых учений «Ардзаганк 2013» члены правительства представили премьеру предложения о нейтрализации возможных угроз и подготовке обороны республики.
Издание отмечает, что после заседания члены правительства отправились стрелять на полигон, размещенный в Армавирской области.
«И, как утверждают очевидцы, после стрельбы Грануш Акопян рассказала коллегам, что «стреляя, представила, будто стреляю в Алиева»», - заключила «АЖ».