Կարեն Կունգորցևը քանդել է բերանի կարերը փաստաբանի հորդորով
«Վանաձոր» ՔԿՀ-ում պահվող 22-ամյա Կարեն Կունգորցևը, ով մեղադրվում է 15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության մեջ, քանդել է բերանի կարերը: Կունգորցևը բերանը կարել էր անցյալ շաբաթվա վերջին՝ բողոքելով իր նկատմամբ դրսևորած անօրինականությունների դեմ:
Մասնավորապես, ՀՀ ոստիկանության «Հերթապահ մաս» հաղորդման մեջ նշվել է, որ երիտասարդն ընդունել է իր մեղքը, մինչդեռ նա պնդում է, որ նման բան չի եղել և Հովակիմյանի սպանության հետ ինքը կապ չունի:
Կունգորցևի պաշտպան, Հելսինկյան ասոցիացիայի փաստաբան Արա Պապիկյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ընդգծել է, որ ինքն է խորհուրդ տվել երիտասարդին քանդել բերանը: Պապիկյանի խոսքով՝ ինքը դեռևս ոչ բոլոր փաստաթղթերն է ստացել քննիչից, այժմ ուսումնասիրում է ձեռքի տակ եղած թղթերը: Այս պահին եղած փաստերը քննելով՝ փաստաբանը նշել է, թե համոզմունք ունի, որ Կարեն Կունգորցևը մեղավոր չէ:
Պապիկյանը նաև նշել է, որ երկու կոնֆիդենցիալ հանդիպում է ունեցել Կունգորցևի հետ, իսկ երրորդ հանդիպումից հետո, երիտասարդը պատրաստ կլինի ցուցմունք տալ:

Karen Kungortsev, 22, accused of the murder of David Hovakimyan, 15, and currently being held in the Vanadzor Penitentiary, removed the stitches he used to sew his mouth shut last week in protest of unlawful police conduct.
In particular, the RA Police television program Hertapah Mas showed his photo and claimed he admitted his guilt; however, according to the accused, he has not admitted his guilty, and he had nothing to do with Hovakimyan’s murder.
Kungortsev’s attorney, Helsinki Association for Human Rights representative Ara Papikyan told Epress.am that he advised the young man to remove the stitches. According to the attorney, he has not yet received all the documents from the inspector; he is currently studying the materials in his possession. Based on consideration of the facts at this point in time, the attorney is convinced that his client is not guilty.
Papikyan also noted that twice he met with his client in private, and after their third meeting, Kungortsev will be ready to testify.