Հայաստանում գնաճը շարունակվել է նաև հոկտեմբերին
2013թ. հոկտեմբերին սեպտեմբերի համեմատ ՀՀ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 0.3% գնաճ: Այս մասին վկայում են ՀՀ վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալները:
Պարենային ապրանքների (ներառյալ ոգելից խմիչք և ծխախոտ) գները նշված ժամանակահատվածում աճել են 0.3%-ով, ոչ պարենային ապրանքներինը` 1.4%-ով, իսկ ծառայությունների ոլորտում գրանցվել է սակագների 0.3% նվազում:
Համաձայն պաշտոնական տվյալների, 2013թ. հոկտեմբերին 2012թ. դեկտեմբերի համեմատ սպառողական գներն աճել են 3.5%-ով, այդ թվում՝ պարենային ապրանքներինը՝ 0.2%, ոչ պարենային ապրանքներինը՝ 3.0%, ծառայությունների սակագներինը՝ 10.0%:

Prices in Armenia Continued to Grow in October
In Oct. 2013, as compared to Sept. 2013, there was a growth of 0.3% in Armenia's consumer market, according to the National Statistical Service of the Republic of Armenia.
The price of food products (which includes alcohol and cigarettes) in this period rose by 0.3%, while non-food products increased by 1.4%. However, tariffs for services decreased by 0.3%.
Compared to Dec. 2012, consumer prices in Oct. 2013 rose by 3.5%, which includes an increase in the price of food products by 0.2%; non-food products, by 3.0%; services, by 10%.