Շանթ Հարությունյանը և ևս 19 ակտիվիստ ձերբակալվել են, 18-ն ազատ են արձակվել
Երեկ Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած դեպքերի ընթացքում և դրանցից հետո ոստիկանությունը բերման է ենթարկել 38 մարդու: Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316 հոդվածի 2-րդ մասով (Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը, որը կատարվել է բռնությամբ կամ բռնություն գործադրելու սպառնալիքով՝ և 185 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (Գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը` հրկիզման, պայթյունի կամ հանրավտանգ այլ եղանակով) քրեական գործ է հարուցվել: Այս մասին ասված է ոստիկանության տարածած հաղոդագրության մեջ:
Բերման ենթարկվածներից 20-ը ձերբակալվել են՝ Շանթ Հարությունյանը, Աշոտ Տերտերյանը, Ավետիս Ավետիսյանը, Տիգրան Պետրոսյանը, Ալեք Պողոսյանը, Լիպարիտ Պետրոսյանը, Արմեն Հովհաննիսյանը, Հայկ Հարությունյանը, Վարդան Վարդանյանը, Միսակ Առաքելյանը, Դավիթ Մկրտչյանը, Ալբերտ Մարգարյանը, Անուշավան Գրիգորյանը, Մխիթար Մխիթարյանը, Հովհաննես Ղազարյանը, Սևակ Մնացականյանը, Վահե Մկրտչյանը, Մկրտիչ Հովհաննիսյանը, Մանուկ Հովիկյանը, Արման Մխիթարյանը, իսկ 18 անձ ներգրավվել է որպես վկա:
Ոստիկանությունը հայտնում է, որ միջադեպի ընթացքում մարմնական վնասվածքներ են ստացել  ոստիկաններ, որոնցից 4-ը ներկայումս ստացիոնար բուժման մեջ են:

Полиция Армении: арестованы 20, освобождены 18 активистов
В результате столкновений на проспекте Маштоца в Ереване полиция задержала 38 человек, возбуждено уголовное дело по второй части статьи 316 УК Армении (Применение насилия либо угроза его применения против представителя власти) и по первому пункту второй части статьи 185 (Умышленные уничтожение или повреждение имущества, совершенные путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом), возбуждено уголовное дело. Об этом говорится в заявлении полиции.
20 задержанных арестованы: Шант Арутюнян, Ашот Тертерян, Аветис Аветисян, Тигран Петросян, Алек Погосян, Липарит Петросян, Армен Ованисян, Айк Арутюнян, Вардан Варданян, Мисак Аракелян, Давид Мкртчян, Альберт Маргарян, Анушаван Григорян, Мхитар Мхитарян, Ованес Газарян, Севак Мнацаканян, Ваге Мкртчян, Мкртич Ованисян, Манук Овакимян, Арман Мхитарян, 18 человек привлечены в качестве свидетелей.
Полиция сообщает, что в результате инцидента полицейские получили телесные повреждения, четверо из них проходят стационарное лечение.