ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Նախագահականի մոտ կրկին բողոքում էին Սերժ Սարգսյանի դեմ
Այսօր ժամը12։00-ին Ազատության հրապարակից դեպի Բաղրամյան 26 երթ է մեկնարկել, որի մի քանի տասնյակ մասնակիցները՝ հիմնականում կանայք, կրկին պահանջել են Սերժ Սարգսյանից դուրս գալ նախագահական նստավայրից ու պատասխանել տալ «հայ ժողովրդի այսօրվա թշվառ վիճակի համար»։
Ակցայի կազմակերպիչ, ազատամարտիկ Սուսաննա Մարգարյանի գլխավորությամբ` երթի մասնակիցներն անցել են Աժ-ի մոտով, ողջունել կենսաթոշակային համակարգի դեմ բողոքողներին, այնուհետ շարժվել դեպի նախագահական նստավայր։ Նշենք, որ Մարգարյանն արդեն երկրորդ նման երթն է կազմակերպում։
Նստավայրի դիմացի մայթին Մարգարյանը հայտարարել է, թե իրենք նվեր են բերել Սարգսյանին, ու կոչ է արել վերջինիս դուրս գալ, ապա պայուսակից հանել է ալյումինե կաթսա ու նետել դեպի Բաղրամյան 26, սակայն պատ կազմած ոստիկանները ոտքերով պահել են այն։
katsa
«Ամեն ինչ կերար, հիմա ինչնե՞րս ես ուտելու, գող, հանցագործ, փողոցից ընտանիք ես գողանում, երեխա ես գողանում, խուժանի մեկը։ Առ էս կաստուրկեն, նվեր ենք բերել, լափի, մեկ ա չես կշտանում», - բղավել են ակցիայի մասնակցները։
Մոտ կես ժամ նախագահականի դիմացի մայթին մնալուց հետո նրանք հեռացել են, սակայն խոստացել են, որ ակցիաները շարունակական են լինելու։

A few dozen people, mainly women, marched from Liberty Square to the presidential palace at 12 pm today, again asking the president to resign and to answer for "the plight of the Armenian people today."
Led by war veteran Susanna Margaryan, march participants passed the Armenian parliament building, greeting those protesting the new mandatory pension contributions. This is the second time Margaryan organized this march.
On the opposite side of the street of the presidential palace, Margaryan announced that they've brought a present for Armenian President Serzh Sargsyan, urging him to come out. She pulled out a ceramic pot from her bag and threw it in the direction of the presidential palace, but the human chain of police officers prevented the pot from reaching its intended destination.
"You ate everything, now what are you going to eat?! Thief! Criminal! You steal families from the street, you steal children, you big bully! Here, take this pan; we've brought it as a gift — all the same, you're never satisfied," shouted the protestors.
After standing outside the presidential palace for about half an hour, they left, promising to continue their protest marches.