ՊՆ զորամասերից մեկում հրազենային վիրավորումով զինծառայողի դի են հայտնաբերել
Երեկ, ժամը 18:10-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ներքին վերակարգում որպես օրապահ ընդգրկված ժամկետային զինծառայող, շարքային Վանիչկա Հովակիմյանի դին` ծնոտի ստորին շրջանում հրազենային վիրավորումով: Այս մասին ասված է ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ։ Ինչպես նշել է news.am-ը, Տավուշի մարզից 2012 թվականի գարնանը զորակոչված Հովակիմյանի մահվան փաստով քրեական գործը հարուցվել է ՔՕ-ի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (ինքնասպանության հասցնելը)։ Epress.am-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանն ասել է, որ իրենք առայժմ հոդված չեն նշում և կատարվում է նախաքննություն:

Тело армянского солдата обнаружили с простреленной головой
Уголовное дело по статье “доведение до самоубийства” возбуждено после обнаружения тела рядового армянской армии Ванички Овакимяна, сообщает ереванский интернет ресурс News.am. Однако в беседе с корреспондентом Epress.am старший офицер следственного отдела Минобороны Мери Саргсян сказала, что ведомство пока не определилось, по какой именно статье будет возбуждено уголовное дело. Задержанных пока также нет, сообщила она.
Ранее минобороны сообщало, что около 18:10 часов 10 декабря на территории N-ской части было обнаружено тело рядового Ванички Овакимяна с огнестрельным ранением в нижней части челюсти.
Житель Тавушской области Армении Ваничка Овакимян был призван на обязательную военную службу весной 2012 года.