ՊՆ զորամասերից մեկում հրազենային վիրավորումով զինծառայողի դի են հայտնաբերել
Երեկ, ժամը 18:10-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ներքին վերակարգում որպես օրապահ ընդգրկված ժամկետային զինծառայող, շարքային Վանիչկա Հովակիմյանի դին` ծնոտի ստորին շրջանում հրազենային վիրավորումով: Այս մասին ասված է ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ։ Ինչպես նշել է news.am-ը, Տավուշի մարզից 2012 թվականի գարնանը զորակոչված Հովակիմյանի մահվան փաստով քրեական գործը հարուցվել է ՔՕ-ի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (ինքնասպանության հասցնելը)։ Epress.am-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանն ասել է, որ իրենք առայժմ հոդված չեն նշում և կատարվում է նախաքննություն:

Body of Armenian Soldier Found with Gunshot Wound on His Face
A criminal case under charges of "incitement to suicide" was launched after the body of Armenian soldier Vanichka Hovakimyan's body was found, reported News.am. However, RA Ministry of Defense Investigative Service Senior Officer Mery Sargsyan, in conversation with Epress.am, said that no criminal charge has been decided yet and an investigation is under way.
The defense ministry had reported earlier that the body was found at around 6:10 pm on Dec. 10 in the territory of  R N military base. Hovakimyan had a gunshot wound in the lower part of his jaw. The army private had been called to compulsory military service from Tavush marz (provinc) in spring 2012.