ՀԱԿ-ի իրազեկումը խոչընդոտած երիտասարդը հունվարին գողացել էր ազատամարտիկի պաստառը
Սերժ Սարգսյանի նկարով և «Կրիմինալ» գրությամբ պաստառը հունվարի 18-ին ազատամարտիկ Սուսաննա Մարգարյանից գողացած անձը ՀԱԿ-ի իրազեկման ակցիան խոչընդոտող երիտասարդներից մեկն է։ Այս մասին այսօր Еpress.am-ին պատմել է Մարգարյանը։
Նա նշել է, որ ճանաչել է երիտասարդին այն բանից հետո, երբ համացանցում տարածել են ՀԱԿ ակտիվիստների իրազեկումը խոչընդոտած ՀՀԿ-ական երիտասարդների նկարները։ Մարգարյանի խոսքով՝ այդ երիտասարդը Դանիել Հայրապետյանն է՝ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի վարժարանի փոխտնօրենը։
«Քանի որ ոստիկանություն ոչ մի դեպքում չէի դիմելու՝ անվստահությունից ելնելով, ուստի որոշել էի սպասել, որ մի օր «Սերժին» գողացած երիտասարդը կհայտնվեր ճանապարհիս։ Պարզվում է, որ ՀԱԿ-ի ակտիվիստների վրա հոխորտացող, իրեն փիղ երևակայող լակոտը շարքային վախկոտ, պլակատի գող է։ Սարսափելի է, որ իշխանությունների կողմից տարբեր տեսակի օգտագործման համար նախատեսված այս երիտասարդներին հող ու հայրենիք ենք վստահելու։ Սրանք արժանապատվություն չունեն՝ պատրաստ են ցանկացած ստորագույն արարքի, միայն թե իշխանություններին դուր գան», - ասել է մեր զրուցակիցը։
Ավելի վաղ մեր թղթակցի հետ զրույցում Մարգարյանն ասել էր, որ հունվարի 18-ին սադրիչների խումբն իրեն հետևել էր թե հանրահավաքի, թե երթի ընթացքում, սակայն ավելի ուշ, երբ ինքը պատրաստվել է տուն գնալ, երիտասարդներից մեկը հանկարծ մոտեցել, ձեռքից քաշել էր արդեն փակ վիճակում գտնվող պաստառը ու վազել դեպի մոտակայքում կագնած մեքենան։

The man who on Jan. 18 stole from Karabakh War veteran Susanna Margaryan a poster of Armenian President Serzh Sargsyan with the word "Criminal" on it is one of the young men who interfered with the Armenian National Congress (HAK) campaign to inform the public of its upcoming rally on Mar. 1.
Margaryan informed Epress.am of this fact, saying that she recognized the young man after photos of the Republican Party of Armenia youth who impeded the campaign were shared online. Margaryan identified the young man as Daniel Hayrapetyan, the deputy director of Armenian National Agrarian University college.
"Since I wasn't going to go to the police (because of mistrust), I decided to wait for the young man who stole 'Serzh' to one day cross my path. It turns out that the brat threatening the HAK activists and picturing himself to be an elephant is a an ordinary coward, poster thief. It's terrible that we are going to entrust land and homeland to these youth that the ruling authorities plan for different types of use. They have no dignity — they are ready for any lowly act, only to please the authorities," she said.
Speaking to the Epress.am correspondent earlier, Margaryan had said that on Jan. 18 a group of instigators followed her both at the rally and during the march, but later, when she was preparing to go home, one of the youth suddenly approached her, snatched the already folded poster from her hand and ran toward a nearby car.