Շերը չի մասնակցի Armenian Music Awards-ին Պուտինի պատճառով
Ապրիլի 6-ին Մոսկվայի Կրելմի պետական պալատում կայանալու է Armenia Music Awards LEGENDS 2014 ամենամյա 9-րդ ազգային մրցանակաբաշխությունը, որին հրաժարվել է մասնակցել ամերիկացի երգչուհի Շերը։
Ինչպես նշում է news.am-ը, 2014 թվականի մրցանակների բոլոր հավակնորդներն այնպիսի մարդիկ են, ովքեր անգնահատելի ներդրում են ունեցել հայկական մշակույթում, ինչպես նաև այն քարոզել են Հայաստանի սահմաններից դուրս:
Հրավիրված աստղերից Շերը հրաժարվել է Մոսկվա գալ՝ ի նշան Ուկրաինայի, մասնավորապես՝ Ղրիմի հարցում Վլադիմիր Պուտինի քաղաքականության դեմ բողոքի:
Որպես 2014 թվականի մրցանակաբաշխության պատվավոր թեկնածուներ հրավիրված են Արթուր Գրիգորյանը, Իրինա Ալեգրովան, Ջիվան Գասպարյանը, Մալխասը, Դավիթ Թուխմանովը, Հովհաննես Չեքիջյանը, Օֆելյա Համբարձումյանը, Ռոբերտ Ամիրխանյանը, Ռոզի Արմենը, Ռուբեն Հախվերդյանը, Ռուբեն Մաթևոսյանը, Ստաս Նամինը, Շառլ Ազնավուրը:

Певица Шер бойкотирует Армянскую национальную музыкальную премию из-за политики Путина
6 апреля в Кремлевском Дворце в Москве пройдет IX ежегодная Национальная Премия Armenia Music Awards LEGENDS 2014, сообщает News.am.
Обычно церемония вручения наград проходит в классическом формате, в котором представлена 21 номинация (Хит года, Певец года, Певица года, Альбом года и т.д.), но в этот раз премия пройдет в специальном формате «Легенда». Все номинанты 2014 года –люди, которые внесли неоценимый вклад в развитие армянской музыкальной культуры, а также в ее пропаганду за пределами Армении. Во время торжественной церемонии будут объявлены имена удостоенных премии «Легенда».
В качестве почетных номинантов 2014 года приглашены Артур Григорян, Ирина Аллегрова, Дживан Гаспарян, Малхас, Давид Тухманов, Оганес Чекиджян, Офеля Амбарцумян, Роберт Амирханян, Рози Армен, Рубен Ахвердян, Рубен Матевосян, Стас Намин, Шарль Азнавур.
К вышеупомянутым номинантам должна была присоединиться и знаменитая певица Шер. Однако, как сообщает инсайдерский источник, Шер отказалась приехать в знак протеста против проводимой президентом России Владимиром Путиным политики по отношению к Украине и, в частности, к Крыму.