Երևանում կքննարկեն քաղաքացիական սեկտորի դերը Հարավային Կովկասի հակամարտությունների կարգավորման հարցում
Երևանում տեղի կունենան լսումներ «Քաղաքացիական հասարակության դերն ու ազդեցությունը խաղաղության կառուցման գործընթացում» թեմայով։
Միջոցառումը տեղի կունենա 2014 թվականի մայիսի 3-ին Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող COBERM ծրագրի շրջանակներում, ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի վերահսկողության ներքո։ Կազմակերպիչ՝ Քաղաքացիական լսումների կովկասյան կենտրոն (Վրաստան)։ Լսումներին կմասնակցեն քաղաքացիական սեկտորի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ, փորձագետներ Սուխումիից, Ցխինվալիից, Թբիլիսիից։
Զեկուցողներ․
Կադիր Արգուն՝ «Նուժնայա» թերթի լրագրող (Սուխումի),
Իրինա Յանովսկայա՝ «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ-ի ղեկավար (Ցխինվալի)
Զվիադ Մչեդլիշվիլի՝ Հանրային հեռուստաընկերության, «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրող (Վրաստան)։
Միջոցառմանը նաև կմասնակցեն․
Ցխինվալիից՝ «Զոհվածների և անհայտ կորածների ընտանիքների կոմիտե» մարդասիրական հիմնադրամի նախագահ Զարինա Տեդեթին, «Ընտրությունը քոնն է, Օսեթիա» ՀԿ-ի ներկայացուցիչ Ալան Ջուսոևը, լրագրող Իգոր Չոչիևը,
Սուխումիից՝ լրագրող, պատմաբան Ռոին Ագրբան, «Այնար» մամուլի ակումբի անդամ Անահիտ Գոգորյանը,
Թբիլիսիից՝ TV 3 հեռուստաընկերության լրագրող Սոֆիա Տետրաձեն, Վրաստանի Հանրային հեռուստաընկերության գլխավոր պրոդյուսեր Զուրաբ Դվալին, «Ազատություն» ռադիոկայանի թղթակից Գոգա Ապցիուրին։
Հանդիպման մոդերատոր՝ Epress.am կայքի խմբագիր Յուրի Մանվելյան (Հայաստան)։
Քաղաքացիական լսումները տեղի կունենան «Իմպերիալ Պալաս» հյուրանոցում (Երևան, Կորյունի փող., 23 շենք), ժամը 12։00-ին։

В Ереване обсудят роль и влияние гражданского сектора в урегулировании конфликтов на Южном Кавказе
В столице Армении Ереване 3 мая состоятся гражданские слушания на тему “Роль и влияние гражданского общества в процессе построения мира”.
Мероприятие пройдет 3 мая 2014 года в рамках программы COBERM, финансируемой Европейским Союзом под управлением Программы Развития ООН. Организатор - Кавказский центр гражданских слушаний (Грузия). В слушаниях примут участие представители гражданского сектора, журналисты, эксперты из Сухуми, Цхинвали, Тбилиси.
Докладчики:
Кадыр Аргун – журналист газеты «Нужная» (Сухуми),
Ирина Яновская – руководитель НПО "Журналисты за права человека" (Цхинвали),
Звиад Мчедлишвили – журналист Общественного ТВ, Радио «Свобода» (Грузия).
Также в мероприятии примут участие:
Цхинвали - председатель гуманитарного фонда “Комитет семей погибших безвести пропавших" Зарина Тедеты, Алан Джуссоев (НПО "Твой выбор Осетия"), журналист Игорь Чочиев;
Сухуми - Роин Агрба (историк, журналист), Анаид Гогорян (медиа-клуб «Аинар»);
Тбилиси - София Тетрадзе (журналист ТВ 3), Зураб Двали (главный продюссер Общественного ТВ Грузии), Гога Апциаури (Радио Свобода).
Модератор слушания - редактор интернет-издания Epress.am Юрий Манвелян (Армения).
Гражданские слушания состоятся по адресу: Ереван, ул. Корюн 23, Imperial Palace Hotel, в 12:00 по местному времени.