«Մինչ այս պահը ոչ մեկի հարցազրույց չեմ տվել»․ Արթուր Ալեքսանյանը՝ տարածված լուրերի մասին
Օլիմպիական խաղերի մեդալակիր ըմբիշ, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը ոչ հերքում, ոչ էլ հաստատում է լուրերն այն մասին, որ ինքը բռնության է ենթարկվել ոստիկանության Շիրակի վարչության պետ Վարդան Նադարյանի կողմից։ Այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում Ալեքսանյանը նշել է, որ չի պատրաստվում այդ թեմայի հետ կապված որևէ մեկնաբանություն տալ։
«Ես մինչ այս պահը ոչ մեկի հարցազրույց չեմ տվել, չեմ էլ պատրաստվում», - ասել է նա։
Հարցին, արդյոք հարցազրույց չի՞ տվել Slaq.am-ին, որտեղ իր անունից հերքվում է տեղի ունեցածը, Ալեքսանյանը կրկին պնդել է, որ ոչ մի լրատվամիջոցի հետ այդ թեմայով չի զրուցել։ «Այդ առթիվ զանգեր շատ եմ ստացել, բայց որևէ մեկին չեմ պատասխանել», - ասել է մարզիկը։
Հիշեցնենք, որ, Ilur.am-ի տեղեկություններով, Ալեքսանյանն իր եղբայր Ռաֆայելի հետ իր ավտոմեքենայով պարապմունքից վերադառնալիս լսել է ձայնային ազդանշան: Ալեքսանյանը կարծել է, որ մեքենան ճանապարհ է ուզում, և «աջ է քաշել»: Երբ ետևից ընթացող մեքենան հավասարվել է Ալեքսանյանի կողմից վարած Մերսեդեսին, ըմբիշին ձայն է տվել մեքենայի առջևի ուղևորատեղին նստած տղամարդը. «Բա էս լավ տղա եք, հա՞, խի՞ լավ աջ չես քաշում»: Երբ Ալեքսանյանը կանգնեցրել է մեքենան և եղբոր հետ իջել, նրանց «դիմավորել է» ոստիկանության գնդապետ Նադարյանը, որն անսթափ վիճակում է եղել:
«էս լավ տղա եք, հա՞, հեսա գնանք քաղմաս, ձեզնից լավ տղա եմ սարքելու»,- ասել է Նադարյանը և հանել իրեն ամրակցված ատրճանակը ու կոթով հարվածել Ռաֆայել Ալեքսանյանին (Ռաֆայելը նույնպես ըմբիշ է, մի շարք միջազգային առաջնությունների մեդալակիր): Ապա, Նադարյանն ատրճանակը լիցքավորել է և պահել Արթուր Ալեքսանյանի կրծքին` ասելով. «Էդքան լավ տղա ես, կգաս բաժին, կխոսենք»: Երբ ոստիկանապետի վարորդը զգուշացրել է, որ դիմացը «մեր չեմպիոնն է», Նադարյանը մի պահ շփոթվել է, հետո հապշտապ նստել է մեքենան ու հեռացել:
Ավելի ուշ Slaq.am-ը գրել է, թե Ալեքսանյանն իրենց հետ զրույցում հայտնել է, որ «մամուլում շրջանառվող լուրերն ամբողջությամբ սուտ են»:

«Я никому не давал интервью». Борец Алексанян об инциденте с главой Ширакской полиции
Армянский борец, медалист олимпийских игр, трехкратный чемпион Европы Артур Алексанян не стал ни подтверждать, ни опровергать информацию о том, что подвергся насилию со стороны начальника полиции Ширакской области Вардана Надаряна. В беседе с Epress.am он заявил, что не намерен давать комментарии на эту тему.
«До этого момента я никому не давал интревью, и не собираюсь», - сказал спортсмен.
На вопрос об интервью Slaq.am, в котором он отрицает случившееся, борец провторил, что не говорил на эту тему ни с одним из СМИ. «Я получил множество звонков, но никому не ответил», - сказал наш собеседник.
По данным Ilur.am, инцидент произошел вечером 7 мая. Алексанян вместе с братом Рафаэлем возвращался на своем авто с тренировки, когда услышал звуковой сигнал. Борец счел, что водитель авто просит уступить дорогу, и увел машину вправо. Когда автомобили поравнялись, сидевший на пассажирском месте сигналившей машины мужчина обратился к борцу: «Что, хорошие ребята? Почему не отъезжаешь, как следует?». Алексанян остановил автомобиль, его и брата «встретил» полковник полиции Надарян в нетрезвом состоянии.
«Вы, что, хорошие ребята? Поедем сейчас в участок, я сделаю из вас хороших парней», – после этих слов Надарян достал пистолет и ударил рукояткой Рафаэля Алексаняна (он тоже борец, победитель международных соревнований). Затем Надарян зарядил пистолет, направил на Артура Алексаняна и сказал: «Если ты такой хороший парень, придешь в участок, поговорим». Когда водитель начальника полиции предупредил, что перед ним «наш чемпион», Надарян растерялся, сел в машину и уехал.