«Մինչ այս պահը ոչ մեկի հարցազրույց չեմ տվել»․ Արթուր Ալեքսանյանը՝ տարածված լուրերի մասին
Օլիմպիական խաղերի մեդալակիր ըմբիշ, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը ոչ հերքում, ոչ էլ հաստատում է լուրերն այն մասին, որ ինքը բռնության է ենթարկվել ոստիկանության Շիրակի վարչության պետ Վարդան Նադարյանի կողմից։ Այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում Ալեքսանյանը նշել է, որ չի պատրաստվում այդ թեմայի հետ կապված որևէ մեկնաբանություն տալ։
«Ես մինչ այս պահը ոչ մեկի հարցազրույց չեմ տվել, չեմ էլ պատրաստվում», - ասել է նա։
Հարցին, արդյոք հարցազրույց չի՞ տվել Slaq.am-ին, որտեղ իր անունից հերքվում է տեղի ունեցածը, Ալեքսանյանը կրկին պնդել է, որ ոչ մի լրատվամիջոցի հետ այդ թեմայով չի զրուցել։ «Այդ առթիվ զանգեր շատ եմ ստացել, բայց որևէ մեկին չեմ պատասխանել», - ասել է մարզիկը։
Հիշեցնենք, որ, Ilur.am-ի տեղեկություններով, Ալեքսանյանն իր եղբայր Ռաֆայելի հետ իր ավտոմեքենայով պարապմունքից վերադառնալիս լսել է ձայնային ազդանշան: Ալեքսանյանը կարծել է, որ մեքենան ճանապարհ է ուզում, և «աջ է քաշել»: Երբ ետևից ընթացող մեքենան հավասարվել է Ալեքսանյանի կողմից վարած Մերսեդեսին, ըմբիշին ձայն է տվել մեքենայի առջևի ուղևորատեղին նստած տղամարդը. «Բա էս լավ տղա եք, հա՞, խի՞ լավ աջ չես քաշում»: Երբ Ալեքսանյանը կանգնեցրել է մեքենան և եղբոր հետ իջել, նրանց «դիմավորել է» ոստիկանության գնդապետ Նադարյանը, որն անսթափ վիճակում է եղել:
«էս լավ տղա եք, հա՞, հեսա գնանք քաղմաս, ձեզնից լավ տղա եմ սարքելու»,- ասել է Նադարյանը և հանել իրեն ամրակցված ատրճանակը ու կոթով հարվածել Ռաֆայել Ալեքսանյանին (Ռաֆայելը նույնպես ըմբիշ է, մի շարք միջազգային առաջնությունների մեդալակիր): Ապա, Նադարյանն ատրճանակը լիցքավորել է և պահել Արթուր Ալեքսանյանի կրծքին` ասելով. «Էդքան լավ տղա ես, կգաս բաժին, կխոսենք»: Երբ ոստիկանապետի վարորդը զգուշացրել է, որ դիմացը «մեր չեմպիոնն է», Նադարյանը մի պահ շփոթվել է, հետո հապշտապ նստել է մեքենան ու հեռացել:
Ավելի ուշ Slaq.am-ը գրել է, թե Ալեքսանյանն իրենց հետ զրույցում հայտնել է, որ «մամուլում շրջանառվող լուրերն ամբողջությամբ սուտ են»:

Armenian Greco-Roman wrestler, three-time European Champion, and Olympic bronze medalist Artur Aleksanyan (pictured) neither confirms nor denies the news that he was attacked by Shirak Police Chief Vardan Nadaryan. In conversation with Epress.am today, the athlete said he does not intend to provide any comments on this topic.
"Until this moment, I have not given an interview to anyone — and I don't intend to," he said.
Asked whether he gave an interview to Slaq.am in which he denies the incident, Aleksanyan again insisted that he spoke to no news media on this topic. "I've received a lot of calls on this matter, but I haven't responded to anyone," he said.
According to iLur.am, Aleksanyan, driving on the way home from training with his brother Rafael (also a wrestler) heard a horn. Aleksanyan thought the driver wanted him to give way, so he moved over to the right. When the car behind drove up alongside Aleksanyan's Mercedes, the man sitting in the passenger seat honked the horn. "Are you good boys? Why don't you drive off to the right?" When Aleksanyan stopped the vehicle and disembarked with his brother, they were confronted by Police Colonel Nadaryan, who was drunk.
"You're good boys, eh? Now we go to the station — I'll make good boys out of you," said Nadaryan, hitting Rafael with the butt of his gun, which he removed from its holster. He then pulled the trigger and held the gun to Artur's chest, saying, "If you're such a good boy, you'll come to the station and we'll talk." When the driver warned the police chief that the man before him is "our champion," Nadaryan for a moment was confused, then quickly got in the car and drove away.
Later, Slaq.am reported that Aleksanyan, in conversation with Slaq.am, said: "The reports circulating in the media are completely untrue."