Շուշան Պետրոսյանը ոչ հրապարակային ներողություն է խնդրել լրագրողից
ՀՀԿ-ական պատգամավոր, երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը զանգահարել և ներողություն է խնդրել «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրող Ռուզան Ստեփանյանից։ Այս մասին վերջինս գրել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Սիրելի գործընկերներ, քիչ առաջ ինձ զանգահարեց Շուշան Պետրոսյանը և ներողություն խնդրեց տեղի ունեցածի համար։ Նա ասաց , որ ինձ վիրավորելու ցանկություն չի ունեցել... Մենք երկար զրուցեցինք... իսկապես, ոչ ես իր դեմ որևէ բան ունեմ , ոչ էլ ինքն իմ դեմ։
Այսօր խորհրդարանում մենք առաջին անգամ էինք շփվում, շփումն այնքան էլ «հաջող» չստացվեց, բայց դե կյանք է, ամեն ինչ էլ ստացվում է։ Բոլորս էլ ինչ-որ մի պահ, տարբեր պատճառներով պոռթկում ենք՝ շատ հաճախ վիրավորելով և նեղացնելով միանգամայն անմեղ մարդկանց։
Կարևորը, որ գիտակցում ենք սխալը, ու միմյանցից ներողություն խնդրելու կամք ենք ունենում», - գրել է Ստեփանյանը։
«Ֆեյսբուք»-ում մեկնաբանելով լուրը՝ քաղաքացիական ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին գրել է․ «Ինչո՞ւ են ոմանք վիրավորում հրապարակավ, իսկ ներողություն խնդրում՝ ոչ հրապարակավ»։
Հիշեցնենք, որ երեկ Ազգային ժողովում Ռուզան Ստեփանյանը փորձել էր հարց ուղղել Շուշան Պետրոսյանին, սակայն վերջինս հայտարարել էր․ «Դուք բոլորդ անբարոյական եք»։

Армянский депутат принесла журналисту непубличные извинения
Депутат от правящей Республиканской партии Армении, певица Шушан Петросян (на фото) позвонила корреспонденту радиостанции «Свобода» Рузанне Степанян и принесла свои извинения за инцидент в Национальном Собрании. Об этом журналист написала на своей странице в соцсети «Фейсбук».
«Дорогие коллеги, мне позвонила Шушан Петросяни и извинилась за случившееся. Она сказала, что не имела желания меня оскорбить. Состоялся долгий разговор. На самом деле, ни у меня против нее ничего нет, ни у нее – против меня.
Наше сегодняшнее общение в парламенте было первым, оно получилось не таким уж «удачным», но это жизнь, всякое случается. Все мы в какой-то момент по каким-то причинам взрываемся, зачастую оскорбляя и обижая совершенно невинных людей. Главное, что мы осознаем свою ошибку, и нам хватает воли, чтобы извиниться друг перед другом», - написала Степанян.
Данный пост прокомментировал гражданский активист Вардгес Гаспари: «Почему некоторые оскорбляют публично, а приносят извинения непублично?».
Напомним, что Рузанна Степанян пыталась обратиться к депутату с вопросом. Шушан Петросян, однако, заявила: «Вы все аморальны». Затем к певице-депутату подошла корреспондент газеты «ЧИ» Меланья Царукян. Но Петросян пресекла намерение журналиста задать вопрос словами «Пошла отсюда!».