ԱԺ֊ն ընդունեց վիճաբանություն առաջացրած օրինագիծը
Երեկ Ազգային ժողովը կողմ է քվեարկել սահմանամերձ գյուղերում ձեռնարկատերերին հարկերից ազատելու մասին օրենքին։ Նախագծին կողմ են եղել պատգամավորներից 85-ը, 1-ը ձեռնպահ է մնացել, 5-ը դեմ են քվեարկել։
Օրինագիծը վերջին օրերին ԱԺ֊ում բուռն քննարկման առարկա էր դարձել։ Մասնավորապես, չորեքշաբթի նախագիծը քննարկելիս վիճաբանել են ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը և ՀՀԿ֊ական Վարդան Այվազյանը։ Փաշինյանի խոսքով՝ օրենքն անօգուտ է սահմանամերձ գյուղերի բնակիչների համար, և դրա ընդունման պատճառն այն է, որ իշխանավորներն իրենց բիզնեսները կտեղափոխեն սահմանամերձ գոտիներ ու կազատվեն հարկերից։

Yesterday, the National Assembly voted yes on a law giving tax exemptions to entrepreneurs from border villages. 85 MPs voted 'yes' to the law, 1 'abstained' and 5 'against'.
Heated discussions resulted around the bill in the past few days in the National Assembly. Particularly, on Wednesday between Armenian National Congress faction MP Nikol Pashinyan and Republican Party MP Vardan Ayvazyan. According to Pashinyan, the bill is not helpful to residents in the border villages, and the main reason behind the bill is for the ruling authorities to establish their businesses in a tax-free zone.