ՖՈՏՈՇԱՐՔ․ Գենդերային բռնության դեմ պայքարի 16-օրյակին ընդառաջ
Նոյեմբերի 25-ին «Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության» հասարակական կազմակերպությունների կոալիցիան ազդարարելու է Գենդերային բռնության դեմ պայքարի 16-օրյակը: Ինչպես և նախորդ տարիներին, Կոալիցիան այդ օրերին տարատեսակ միջոցառումներ և ակցիաներ է անցկացնելու Հայաստանի մարզերում և Երևանում։
16-օրյակին ընդառաջ Կոալիցիայի մեջ մտնող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները և գենդերային բռնության դեմ հանդես եկող քաղաքացիները ֆոտոշարք են ներկայացրել։
Կոալիցիայի անդամ կազմակերպություններն են՝ Կանանց ռեսուրսային կենտրոն, Հասարակություն առանց բռնության, Կանանց իրավունքների կենտրոն, Կանանց աջակցման կենտրոն, Հանրային տեղեկատվություն և գիտելիքի կարիք, Սեռական բռնության ճգնաժամային կենտրոն։

Фотопроект в преддверии серии акций против насилия над женщинами в Армении
25 ноября коалиция «Против насилия над женщинами» объявит о начале 16-дневной борьбы с гендерным насилием. В эти дни Коалиция проводит различные мероприятия и акции в столице и областях Армении.
В преддверии акций представители общественных организаций-членов Коалиции и граждане, выступающие против насилия над женщинами, создали фотопроект.
В Коалицию входят «Женский ресурсный центр», «Общество без насилия», «Центр прав женщин», «Центр содействия женщинам», «Общественная информация и нужда знаний», «Кризисный центр полового насилия».