2008-ի Մարտի 1-ից հետո Կիմ Բալայանի որդիների առաջխաղացումը չի դադարում․ «Ժողովուրդ»
ՀՀ Սահմանադրական դատարանի անդամ Կիմ Բալայանի ավագ որդին՝ Դավիթ Բալայանը, հերթական պաշտոնի բարձրացումն է ստացել, նա նշանակվել է Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ՝ փոխարինելով ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի հորը: Մինչ այս Դավիթ Բալայանը զբաղեցնում էր Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորի պաշտոնը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթն ընդգծում է, որ 2008-ի Մարտի 1-ի դեպքերից հետո Կիմ Բալայանի ընտանիքի անդամների պաշտոնական առաջխաղացումը դեռ չի դադարում։ Թերթը հիշեցնում է, որ «Վիքիլիքս» կայքի կողմից գաղտնազերծված փաստաթղթերից մեկում մեջբերվում էր ՍԴ նախկին անդամ Վալերի Պողոսյանի խոսքերը, ով նշել էր, որ ՍԴ֊ում նախագահի թեկնածու Լևոն Տեր֊Պետրոսյանի բողոքի քննության ժամանակ իշխանությունները Կիմ Բալայանին խոստացել էին նրա մյուս որդուն՝ Տիգրան Բալայանին, նշանակել ԱԳՆ մամուլի խոսնակ, ինչն էլ արվել էր։

Карьера сыновей армянского судьи продолжает расти после бойни 2008 года
Старший сын члена Конституционного суда Армении Кима Балаяна Давид Балаян получил очередное повышение в должности и стал председателем суда общей юрисдикции Шенгавитского административного района в Ереване, сменив отца генпрокурора Армении Геворга Костаняна. Прежде Давид Балаян возглавлял суд общей юрисдикции районов Ачапняк и Давидашен.
Как сообщает газета «Жоховурд», после событий 1 марта 2008г. (силовой разгон мирной демонстрации, протестующей против фальсификации президентских выборов - ред.) продвижение по службе членов семьи Кима Балаяна не прекращается. Издание напоминает, что в одном из рассекреченных сайтом WikiLeaks документов процитированы слова бывшего члена КС Валерия Погосяна, заявившего, что во время рассмотрения в Конституционном суде жалобы кандидата в президенты Левона Тер-Петросяна власти пообещали Балаяну назначить другого его сына Тиграна пресс-секретарем МИД, что и было сделано.