Մասիսում խաղողն ամբողջությամբ սկսել են մթերել, երբ գյուղացիները փակել են մայրուղին․ «Ժողովուրդ»
Երեկ Արարատի և Արմավիրի մարզի խաղողագործները փակել են Երևան֊Մասիս ավտոմայրուղին՝ ի նշան բողոքի խոշոր գործարար Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Երևանի Արարատ կոնյակի֊գինու֊օղու կոմբինատ» ընկերության Մասիսի մթերման կետի աշխատակիցների գործողությունների դեմ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում գյուղացիները պատմել են, որ գործարանի տնօրինությունը հրաժարվում է ընդունել խաղողը ամենատարբեր, հաճախ անհեթեթ պատճառաբանություններով։ Մասնավորապես, խաղողագործների խոսքով, իրենց ասում են․ «Եթե մի ողկույզի վրա փչացած հատիկներ կան, ողջ բերքը չենք ընդունի»։ Թերթը գրում է, որ նման վիճակ է բոլոր գործարաններում, չնայած բարձրաստիճան պաշտոնյաները, օրինակ, ՀՀ գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանը, խոստացել են, որ ողջ բերքը կմթերվի։
Ճանապարհը փակելուց հետո խաղողագործներին է այցելել Արարատի մարզպետ Ռուբիկ Աբրահամյանը և հերթում կանգնած խաղողագործների մի մասին ուղարկել է Մխչյանի գինու գործարան։
Ապա գյուղացիներին են այցելել Սերգո Կարապետյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը, ու կրկին խոստացել, որ խաղողը կմթերվի։ Արդեն երեկոյան թերթը տեղեկացել է խաղողագործներից, որ գործարանի տնօրինությունն առանց բացառության ընդունում է բոլորի խաղողը։

Урожай приняли после того, как армянские виноградари перекрыли автомагистраль - газета
6 октября виноградари Араратской и Армавирской областей Армении перекрыли автомагистраль Ереван-Масис в знак протеста против действий сотрудников масисского пункта приема компании «Ереванский коньячно-винно-водочный комбинат Арарат» крупного предпринимателя Гагика Царукяна. В беседе с корреспондентом «Жоховурд» сельчане рассказали, что дирекция завода отказывается принимать виноград с самыми разными, зачастую нелепыми аргументациями. В частности, по словам виноградарей, им говорят «Если на грозди будет хоть одна испорченная виноградина, не примем весь урожай». Автор статьи отмечает, что схожая ситуация сложилась на всех заводах, несмотря на обещания высокопоставленных чиновников, к примеру, министра сельского хозяйства Серго Карапетяна, о том, что принят будет весь урожай.
После закрытия дороги к виноградарям прибыл губернатор Араратской области Рубик Абрамян и отправил часть стоявших в очереди сельчан в Мхчянский винный комбинат.
Затем сюда же приехали министр Серго Карапетян и Гагик Царукян, снова пообещав принять урожай. Уже вечером изданию стало известно, что дирекция завода принимает весь виноград.