Երևանում մեծ քանակությամբ զենք են գտել․ հանցավոր խմբավորման անդամները ձերբակալված են․ ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը բացահայտել է կազմակերպված հանցավոր խմբակցություն, որը նպատակ է հետապնդել Հայաստանի տարածքում կազմակերպել մի շարք ծանր հանցագործություններ: Այս մասին ասված է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Պաշտոնական աղբյուրի համաձայն, 2015 թվականին ՀՀ քաղաքացի, Երևանի նախկին բնակիչ, արտասահմանում բնակվող Արթուր Վարդանյանը ժամանել է Հայաստան և ստեղծել ու ղեկավարել է հանցավոր համագործակցություն:
«Նախնական համաձայնությամբ, կազմակերպված խմբի կողմից ապօրինաբար ձեռք է բերվել մեծ քանակությամբ զենք և ռազմամթերք, որը թաքցվել է Երևան քաղաքի Նորք թաղամասում՝ այդ նպատակով վարձակալած առանձնատանը: Նոյեմբերի 25-ին, Ոստիկանության հետ համատեղ խուզարկությունների ընթացքում հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի ինքնաձիգեր, ատրճանակներ, նռնականետեր (այդ թվում «մուխա» տեսակի), նռնակներ, պայթուցիկ նյութեր և պայթուցիկ սարքեր, կապի միջոցներ, փամփուշտներ, փամփշտակալներ, ռազմական հանդերձանք՝ այդ թվում զրահաբաճկոններ: Խուզարկության պահին առանձնատանը, Արթուր Վարդանյանի գլխավորությամբ, հավաքված են եղել հանցավոր խմբակցության 9 անդամները, որոնք ձերբակալվել են», ֊ նշում է ԱԱԾ֊ն:
ԱԱԾ֊ն քրեական գործ է հարուցել քրօր֊ի 223-րդ հոդվածի 1-ի և 2-րդ մասերով (Հանցավոր համագործակցություն ստեղծելը կամ հանցավոր համագործակցությանը մասնակցելը) և 235–րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Կազմակերպված խմբի կողմից զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը):

Officers of Armenia's National Security Service (NSS) have uncovered an organized criminal group in Yerevan which “intended to carry out numerous serious crimes on the territory of Armenia,” reads an NSS official statement.
Upon returning from abroad in 2015, according to law enforcement authorities, former Yerevan resident Arthur Vardanyan “created and headed a criminal association.” By prior arrangement, the organized group illegally acquired a large quantity of ammunition and weapons, including various types of rifles, pistols, grenades, and other explosives, which was hidden in a rented house in Yerevan's Nork Marash district.
Arthur Vardanyan, as well as nine other members of the group who were at the house at the moment of the search were arrested, NSS stated, adding that a criminal case has been initiated pursuant to parts 1 and 2 of Article 223 (creation of and participation in a criminal association), and part 3 of Article 235 (illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices) of the Armenian Criminal Code.