Իշխող կուսակցության թեկնածուն Հայաստանի օմբուդսմեն դարձավ
Ազգային ժողովն այսօր 96 կողմ, 7 դեմ և 4 անվավեր ձայների հարաբերակցությամբ Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան ընտրեց Արդարադատության փոխնախարար Արման Թաթոյանին։
Քվեարկությունն ընթացել է փակ և գաղտնի, որին մասնակցել է 107 պատգամավոր:
6 տարի ժամկետով ընտրված օմբուդսմենն իշխող Հանրապետական կուսակցության թեկնածուն է․ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ԱԺ֊ին ներկայացրել էր Թաթոյանի թեկնածությունը, քանի որ վերջինս հանձնաժողովում 7 ձայն էր ստացել, մինչդեռ նրա ընդդիմադիր մրցակիցը՝ «Ժառանգության» պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը՝ 5։
Թաթոյանն ընտրվելուց հետո ԱԺ ամբիոնից ընթերցել է իր երդման տեքստը և խոստացել անաչառորեն պաշտպանել մարդու և քաղաքացու իրավունքները:

Омбудсменом Армении стал кандидат правящей партии
Национальное Собрание с 96 голосами за, 7 против и 4 воздержавшимися избрало Омбудсменом Армении замминистра юстиции Армана Татояна. Голосование было тайным.
Избранный на 6 лет Защитник прав человека – кандидат правящей Республиканской партии, возглавляемой главой государства. Постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам выдвинула кандидатуру Татояна, так как в этой структуре за него проголосовали 7 человек. Оппозиционный конкурент, депутат от «Наследия» Заруи Постанджян набрала 5 голосов.
После избрания Татоян зачитал с трибуны НС присягу и пообещал беспристрастно защищать права человека и гражданина.