Գևորգ Սաֆարյանին սատարողներից մեկը ցույցի ժամանակ գլխի վնասվածք է ստացել
Այսօր ոստիկանները Մաշտոցի պողոտայից բերման են ենթարկել «Նոր Հայաստան» շարժման 14 անդամների, որոնք բողոքի ակցիա էին իրականացնում՝ ի պաշտպանություն անազատության մեջ գտնվող նախաձեռնության անդամ Գևորգ Սաֆարյանի, հաղորդում է Azatutyun.am-ը:
Ոստիկանների և ցուցարարների բախման հետևանքով գլխի բաց վնասվածք է ստացել ցույցի մասնակից Ռուզաննա Եղնուկյանը: Վերջինս շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյան ռադիոկայանի կայքի հետ զրույցում պնդել է, որ ոստիկանները վնասվածքի հետ կապ չունեն․ «Նրանք իրենց ամրացված շղթաները մեխերով ամրացրել են ասֆալտին, երբ ոստիկանները փորձել են ազատել փողոցը, ակցիայի մասնակիցները, հրելով մեկը մյուսին, այդ վնասվածքը ստացել են»։

Женщина получила травму головы на акции в Ереване в поддержку оппозиционера
14 членов движения «Новая Армения» задержаны на ереванском проспекте Маштоца в ходе акции в защиту арестованного члена инициативы Геворга Сафаряна, сообщает армянская служба радиостанции «Свобода» (Azatutyun.am).
В результате столкновений с полицией пострадала участница акции Рузанна Егнукян, получившая открытую травму головы. Женщину доставили в больницу на машине скорой помощи.
Замначальника полиции Еревана Валерий Осипян сообщил в беседе с корреспондентом радиостанции, что стражи правопорядка непричастны к инциденту: «Они прибили прикрепленные к ним цепи к асфальту, когда полицейские попытались разблокировать улицу. Участники акции получили травмы, расталкивая друг друга».