Հրազդանում կրկին ՀՀԿ֊ական քաղաքապետ կպաշտոնավարի
Հրազդանի քաղաքապետ է վերընտրվել իշխող Հանրապետական կուսակցության անդամ, գործող քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը՝ ստանալով 12 հազար 510 ձայն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը։
Համաձայն ԿԸՀ֊ի տվյալների՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Սասուն Միքայելյանը ստացել է 10 հազար 267 ձայն, «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության կողմից առաջադրված Արթուր Միսակյանը ստացել է 1237 ձայն: Անվավեր քվեաթերթիկների ընդհանուր թիվը կազմել է 813: Ընտրությանը մասնակցել են 24 հազար 561 մարդ՝ 44 հազար 320 ընտրողից:
Թալին և Սպիտակ քաղաքներում ևս ընտրվել են իշխող կուսակցության կողմից առաջադրված թեկնածուները: Թալինում կշարունակի պաշտոնավարել գործող քաղաքապետ Սարգիս Արամյանը․ նա ստացել է 1993 ձայն։ ՀՅԴ֊ական թեկնածու Տիգրան Հարությունյանը հավաքել է 1036 ձայն, իսկ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության թեկնածու Գուրգեն Գրիգորյանը՝ 168:
Սպիտակ քաղաքում գործող քաղաքապետ, իշխող կուսակցության ներկայացուցիչ Գագիկ Սահակյանը ստացել է 4463 ձայն, իսկ հանրապետական մեկ այլ թեկանծու Վանիկ Ասատրյանը՝ 2933 ձայն։
Մամուլի ուշադրության կենտրոնում երեկ եղել են Հրազդանի ընտրությունները, որտեղ Միքայելյանի և Դանիելյանի միջև թեժ պայքար է ընթացել։ Օրվա ընթացքում լրագրողները և դիտորդները բազմաթիվ խախտումներ են արձանագրել՝ հօգուտ իշխող կուսակցության թեկնածուի:
Մասնավորապես, armlur.am-ի տեսանյութում ընտրողներից մեկը հայտարարում է, որ գործող քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը «մեշոկներով փող» էր բաժանել՝ ընտրողներին տալով՝ 5000֊ից 15000 դրամ:
Civilnet.am»-ի հրապարակած տեսանյութի համաձայն, մեծահասակ մարդկանց ուղղորդում են և «օգնում» ընտրություն անել:
Լրագրող Լիլիթ Լալայանը նշում է, որ ավտոբուսներով ընտրատեղամաս բերված ուղևորները փախել են՝ տեսնելով լրագրողներին:

«Раздавали деньги мешками»: на посту мэра в армянском городе останется член партии власти
Член правящей Республиканской партии Армении Арам Даниелян переизбрался на посту мэра города Раздан, получив 12 510 голосов. Об этом сообщает ЦИК.
По официальным данным, член правления оппозиционной партии «Гражданский договор», ветеран Карабаха Сасун Микаелян набрал 10 267 голосов, за кандидата партии «Армянское возрождение» Артура Мисакяна проголосовали 1237 избирателей. Общее число недействительных бюллетеней – 813. В голосовании приняли участие 24 561 человек (из 44 320 избирателей).
В городах Талин и Спитак также избрали кандидатов от партии президента. На посту мэра Талина останется Саргис Арамян (1993 голоса). Кандидат от «Дашнакцутюн» Тигран Арутюнян набрал 1036 голосов, а представитель «Армянского возрождения» Гурген Григорян – 168.
Республиканец Гагик Саакян переизбран на посту мэра Спитака (4463 голоса). Другого кандидата-республиканца Ваника Асатряна поддержали 2933 избирателя.
Пресса пристально следила за голосованием в Раздане, где острая борьба разыгралась между Микаеляном и Даниеляном. В течение дня журналисты и наблюдатели фиксировали множество нарушений в пользу кандидата партии власти.
В частности, на видео Armlur.am один из избирателей говорит, что действующий мэр Даниелян раздает деньги мешками: по 5000 ($10.3), 10 000 ($20.7) и 15 000 драмов ($31.1).