«Նոր Հայաստան»֊ը հայտնում է իր աջակիցների և նրանց ընկերների տներում խուզարկությունների մասին
«Նոր Հայաստան» նախաձեռնության անդամ, ազատամարտիկ Պավել Մանուկյանի որդու՝ Արամ Մանուկյանի ծառայակից ընկեր, Հրազդան քաղաքի բնակիչ Վահե Մանուկյանի տուն այսօր առավոտյան դուռը ջարդելով մտել են Քննչական կոմիտեի աշխատակիցները՝ խուզարկություն կատարելու նպատակով։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Նոր Հայաստան»-ը։
«Վահե Մանուկյանը Պավել Մանուկյանի որդու ծառայակից ընկերն է և որևէ առնչություն չունի «Նոր Հայաստան»-ի և կամ առհասարակ քաղաքական գործունեության հետ: Նա երեկ մասնակցել է Պավել Մանուկյանի որդու ծննդյան տարեդարձի արարողությանը: Թերևս այդ հանգամանքն է պատճառ դարձել նրա տունը խուզարկելու համար», - նշում են հայտարարության հեղինակները:
Համաձայն նախաձեռնության տվյալների, խուզարկության պահին տանը ոչ ոք չի եղել, այդ պատճառով այնտեղ մուտք են գործել դուռը ջարդելու միջոցով:
Խուզարկություններ են կատարվել նաև «Նոր Հայաստան»-ի աջակիցներ Հովհաննես Հարությունյանի (Արարատի մարզ, գյուղ Բյուրավան) և Սմբատ Բարսեղյանի (Շիրակի մարզ, գյուղ Արևշատ) տներում: Վերջիններս, նշված է հայտարարության մեջ, կանչվել են հարցաքննության:

«Новая Армения» сообщает про обыски в домах единомышленников
Утром 14 июля в дом бывшего сослуживца сына члена оппозиционной инициативы «Новая Армения» Павла Манукяна, выломав дверь, ворвались сотрудники Следственного Комитета для проведения обыска. Об этом сообщается в заявлении инициативы.
«Ваге Манукян – сослуживец сына Павла Манукяна Арама и не имеет никакого отношения к «Новой Армении» и политике, вообще. Вчера он принимал участие в праздновании дня рождения сына Павла Манукяна. Быть может, это обстоятельство послужило причиной для проведения обыска в его доме», - отмечают авторы заявления.
По данным инициативы, в момент обыска дома никого не было, поэтому сотрудники СК проникли путем взлома.
Обыски были произведены и по месту проживания единомышленников «Новой Армении» Ованеса Арутюняна (Араратская область, село Бюраван) и Смбата Барсегяна (Ширакская область, село Аревшат). Они, по сообщению инициативы, были вызваны на допрос.