Արայիկ Խանդոյանի մորը զրկել են նպաստից. medialab.am
Ծաղկահովիտ գյուղում բնակվող «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի («Միայնակ գայլ») մորը զրկել են նպաստից և թոշակից: Այս մասին գրել է medialab.am կայքը։
Կայքի փոխանցմամաբ՝ Արայիկի մայր՝ Ռիմա Խանդոյանը, իր մյուս որդու՝ Արարատ Խանդոյանի հետ միասին փոքր տնակի մեջ է ապրում: Մյուս որդիները կողքի շենքում տուն են ստացել, սակայն Արարատ Խանդոյանի կնոջ՝ Սոնայի խոսքով՝  Արայիկի տունը ջրի մեջ է և պատերը փլվում են։
Արայիկ Խանդոյանի մորը՝ Ռիմա տատիկին, զրկել են հաշմանդամության նպաստից, «Սասնա ծռեր» խմբի կողմից հուլիսի 17-ին ՊՊԾ գունդը գրավելուց հետո: Նրանց տեղեկացրել են, որ իրենք այլևս չեն կարող ստանալ 17 հազար դրամ նպաստը, քանի որ այդպես են հրահանգել ԱԱԾ-ից:
Արարատ Խանդոյանի կինը պատմել է, որ վերջերս  ձերբակալված  իր ամուսինը բազմաթիվ վարկեր ունի բանկում, որը  չգիտեն, թե ինչպես պետք է մարեն:
«Արայիկը ունի հինգ երեխա, ցորեն են ցանում ու ամեն տարի սպասում՝ բերք կլինի՞, թե՞ չէ»,- պատմել է Սոնան:
Արայիկի մայրը պատմել է նաև, որ որդին կրկին վիրավորվել է այն ոտքից, որի պատճառով հենակներով էր քայլում և դրանք մի քանի տարի առաջ էր ցած դրել. «Տեսանք՝ Արայիկը վիդեոյի մեջ, գոռգոռում էր, զարմացել էինք, կյանքում Արայիկին գոռալուց չենք տեսել»։

Проживающую в селе Цахкаовит мать члена группы «Сасна Црер» («Неистовые из Сасуна») Араика Хандояна лишили пособия  и пенсии, пишет Medialab.am.
Римма Хандоян проживает с сыном Араратом в небольшом домике. Другие сыновья получили квартиры в соседнем здании, однако, по словам супруги Арарата Хандояна, дом Араика «весь в воде», стены рушатся.
Римму Хандоян лишили пособия по инвалидности после захвата «Неистовыми из Сасуна» полка патрульно-постовой службы полиции 17 июля. Семье сообщили, что получать пособие в размере 17 000 драмов ($35.7) они больше не будут, в соответствии с приказом из Службы нацбезопасности.
Супруга Арарата Хандояна рассказала, что у арестованного недавно мужа множество кредитов в банке. Как они будут погашены, призналась она, неизвестно.
«У Араика пятеро детей, сеют пшеницу и каждый год ждут, будет урожай или нет», - говорит Сона.
По словам матери Хандояна, сына снова ранили в ногу, из-за которой он ходил на костылях, а избавился от них пару лет назад. «Увидели, как Араик кричал на видео, удивились: никогда не видели его кричащим», - цитирует ее слова Medialab.am.