Իրավապահների համազգեստ կարող դերձակներն աշխատավարձ չեն ստացել․ ոստիկանապետն անհասանելի է
«Կոնտինենտ տեքստ» ընկերության նախկին աշխատակիցներն այսօր Կառավարության մոտ պահանջել են վճարել իրենց աշխատավարձերը։
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ ընկերությունը պատկանել է Ներքին գործերի նախարարությանը և 1995 թվականից ներքին զործերի ու ոստիկանության աշխատողների համար համազգեստներ է կարել։ 2012 թվականին ընկերությունը լուծարվել է։ Աշխատակիցների խոսքով՝ պատճառն այն է, որ տարածքը վաճառվել էր։
Բողոքողներից Գոհար Թամամյանը Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել է, որ մոտ 140 աշխատակցի ընկերությունը պարտք է ընդհանուր առմամբ 30 մլն դրամ․ «Անգամ դատարանը մեր օգտին վճիռ է կայացրել ու գործարանին պարտավորեցրել վաճառել գույքն ու վճարել աշխատավարձերը, բայց էդ գործարանում գույք չկա, սաղ փտած բաներ են։ Մենք ընկել ենք դռնեդուռ ու 3 տարի ա չենք կարողանում մեր աշխատավարձերը ստանանք»։
Գոհար Թամամյանին ընկերությունը 1 մլն դրամից ավել գումար է պարտք։
«Կառավարությունը դարձել է մեր աշխատավայրը, դիմում ենք ամեն տեղ, բայց ոչ մի տեղից հստակ պատասխան չեն տալի։ Ամեն անգամ ասում են՝ հա, անպայման կլինի, կտան ձեր գումարները, բայց արդեն 3-րդ տարին է սպասում ենք ու ոչ մի կոպեկ չենք ստացել։ Մի՞թե ոստիկանապետը (Վլադիմիր Գասպարյան) չի տեսնում, չգիտի, որ իր դերձակները ընկած աշխատավարձն են պահանջում։ Ինքն էլ մեր համար անհասանելի է ու հնարավոր չէ հանդիպել իրեն», ֊ ասել է Թամամյանը։

Выплаты зарплат требуют бывшие портные правоохранительных органов Армении
В четверг, 20 октября, бывшие сотрудники компании «Континент текст» требовали перед зданием армянского правительства погашения задолженности по зарплате.
По словам демонстрантов, компания принадлежала министерству внутренних дел и с 1995 года снабжала униформой МВД и полицию. В 2012-ом компанию ликвидировали. В качестве причины участники протеста назвали продажу территории.
Гоар Тамамян рассказала Epress.am, что в общей сложности «Континент текст» задолжала порядка 63 290 долларов 140 сотрудникам: «Даже суд вынес вердикт в нашу пользу, обязав завод продать имущество и выплатить зарплаты, но имущества там нет, все сгнило. Мы обращаемся в разные инстанции и уже 3 года не можем получить свои зарплаты».
Гоар Тамамян компания задолжала более 2100 долларов.
«Мы обращаемся во все инстанции, но четкого ответа не получаем. Всякий раз говорят, мол, да, ваши деньги обязательно выдадут, но мы ждем уже третий год и не получили ни копейки. Разве начальник полиции не видит, не знает, что его портные требуют зарплаты? Он для нас недосягаем и встретиться с ним невозможно», - заключила собеседница.