Իրավապահների համազգեստ կարող դերձակներն աշխատավարձ չեն ստացել․ ոստիկանապետն անհասանելի է
«Կոնտինենտ տեքստ» ընկերության նախկին աշխատակիցներն այսօր Կառավարության մոտ պահանջել են վճարել իրենց աշխատավարձերը։
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ ընկերությունը պատկանել է Ներքին գործերի նախարարությանը և 1995 թվականից ներքին զործերի ու ոստիկանության աշխատողների համար համազգեստներ է կարել։ 2012 թվականին ընկերությունը լուծարվել է։ Աշխատակիցների խոսքով՝ պատճառն այն է, որ տարածքը վաճառվել էր։
Բողոքողներից Գոհար Թամամյանը Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել է, որ մոտ 140 աշխատակցի ընկերությունը պարտք է ընդհանուր առմամբ 30 մլն դրամ․ «Անգամ դատարանը մեր օգտին վճիռ է կայացրել ու գործարանին պարտավորեցրել վաճառել գույքն ու վճարել աշխատավարձերը, բայց էդ գործարանում գույք չկա, սաղ փտած բաներ են։ Մենք ընկել ենք դռնեդուռ ու 3 տարի ա չենք կարողանում մեր աշխատավարձերը ստանանք»։
Գոհար Թամամյանին ընկերությունը 1 մլն դրամից ավել գումար է պարտք։
«Կառավարությունը դարձել է մեր աշխատավայրը, դիմում ենք ամեն տեղ, բայց ոչ մի տեղից հստակ պատասխան չեն տալի։ Ամեն անգամ ասում են՝ հա, անպայման կլինի, կտան ձեր գումարները, բայց արդեն 3-րդ տարին է սպասում ենք ու ոչ մի կոպեկ չենք ստացել։ Մի՞թե ոստիկանապետը (Վլադիմիր Գասպարյան) չի տեսնում, չգիտի, որ իր դերձակները ընկած աշխատավարձն են պահանջում։ Ինքն էլ մեր համար անհասանելի է ու հնարավոր չէ հանդիպել իրեն», ֊ ասել է Թամամյանը։

Former employees of a textile plant that used to operate under the National Police of Armenia, formerly knows as the Ministry of Internal Affairs, and supply uniforms to the country's law-enforcement bodies gathered today outside the government building in Yerevan to demand AMD 30 million in back wages that the protesters claim they are owed. “Continent Text,” demonstrators said, was shut down five years ago but nearly 140 former employees have yet to receive their pay for the last months of production.
“We even have a court decision in our favor that has obligated the plant's management to sell the property and pay the employees' wages. But there's nothing worth selling in that plant; everything has been decayed. We've been going door-to-door for more than 3 years but we can't get anyone to pay us our money,” protester Gohar Tamamyan, who is owed over AMD 1 million, told Epress.am.
“It's like [staging protests] outside the Government building has become our job; we’ve applied to every possible state body, and they have all assured us that we would soon be paid. But it’s been 3 years, and we have yet to receive a penny. Doesn’t the national police chief [Vladimir Gasparyan] see that his former employees are going door-to-door asking for their money? He is unreachable to us; it's impossible to get him to meet with us,” Tamamyan said.