Արարատի ոստիկանապետը լեյտենանտին ծեծի է ենթարկել․ «ՀԺ»
Անցյալ հինգշաբթի՝ հոկտեմբերի 20-ին, Արարատի մարզի ոստիկանության պետ Արսեն Աբրահամյանն իր վարորդի և քրեական հետախուզության աշխատակցի հետ ծեծի է ենթարկել մարզային վարչության քրեագետ, լեյտենանտ Եսայի Էլոյանին: Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
«Ծեծը, ըստ ճշտված տեղեկությունների, սկսել է ոստիկանապետի վարորդ Էդգարը հենց քրեագետի աշխատասենյակում: Էդգարին միացել է Արսեն անունով քրեական հետախուզության աշխատակիցը: Արսեն Աբրահամյանը «վրա է հասել» աղմուկի վրա և իր հերթին շարունակել ծեծել լեյտենանտ Էլոյանին», ֊ գրում է թերթը:
Թերթի տեղեկություններով՝ պատճառը եղել է այն, որ Էլոյանին հրահանգել են ինչ-որ մեքենայի պետհամարանիշներ բարձրացնել Արսեն Աբրահամյանի մոտ, սակայն Էլոյանը արագ չի կատարել հրահանգը: Մեքենան, ըստ թերթի աղբյուրի, ոստիկանապետը նվեր էր ստացել: Երեկ «ՀԺ»֊ի հետ զրույցում լեյտենանտ Էլոյանը հերքել է տեղի ունեցածը: Նա հայտարարեց, որ սխալ տեղեկություններ են տարածվում: Թերթը նկատում է, որ Էլոյանի ձայնը բավական ընկճված էր:

On October 20, police chief of Armenia's Ararat province Arsen Abrahamyan (pictured), along with his driver and an officer of the criminal investigation department, beat up lieutenant Yesayi Eloyan, a criminalist of the regional police unit, Haykakan Zhamanak newspaper reports, citing own sources.
“According to verified data, the assault took place at the criminalist's office and was initiated by the police chief's driver, Edgar, who was soon joined by a criminal investigation department employee named Arsen. Chief Abrahamyan, for his part, rushed to the noise, then proceeded to beat Eloyan,” the paper writes.
The reason the criminalist was beaten up, Haykakan Zhamanak continues, is that he had been ordered to take the license plates of Arsen Abrahamyan's new car, which he had received as a gift, to the police chief's office but failed to do it quickly enough. Speaking to the paper's reporter on Monday, however, Eloyan denied that he had been subjected to physical assault, insisting that the newspaper was spreading misinformation.
Note, Ararat police chief Arsen Abrahamyan is the nephew of former Armenian prime minister Hovik Abrahamyan.