Արարատի մարզում ավտովթարի հետևանքով ժամկետային զինծառայող է մահացել
Հոկտեմբերի 27-ին՝ 01.15-ին սահմաններում, Արարատի մարզի Արարատ քաղաքի ոստիկանության բաժանմունքի դիմաց ավտովթար է տեղի ունեցել։
Shamshyan.com-ի տեղեկությունների համաձայն, վթարի հետևանքով մահացել է Արարատ քաղաքի բնակիչ 19-ամյա Դավիթ Վարդանյանը, որը ժամկետային զինծառայող էր և գտնվում էր արձակարդում։ Նա ծառայում էր Ճամբարակի զորամասում։
«․․․Վարդանյանը իր վարած ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել էլեկտրասյանը, տապալել այն, այնուհետև հարվածել հաստաբուն ծառին․․․վթարի հետևանքով ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ Արարատ գյուղի բնակիչ 20-ամյա Ֆիլիպ Մկրտչյանը, Արարատ քաղաքի բնակիչներ 21-ամյա Ալբերտ Գևորգյանը և 14-ամյա Տիգրան Գալստյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Արարատի բժշկական կենտրոն», - գրում է կայքը։

В результате ДТП в Арарате погиб солдат-срочник
В ночь на 27 октября неподалеку от отделения полиции города Арарат Араратской области Армении произошло ДТП. По данным ресурса Shamshyan.com, погиб уроженец Арарата, 19-летний Давид Варданян, военнослужащий срочной службы, который был в отпуске. Он служил в городе Чамбарак.
«Варданян, который был за рулем автомобиля, съехал с проезжей части, врезался в электростолб, свалил его, затем въехал в высокоствольное дерево. Вследствие аварии пассажиры – 20-летний уроженец села Арарат Филипп Мкртчян , 21-летний Альберт и 14-летний Тигран Галстян из города Арарат - доставлены в медцентр с повреждениями различной степени тяжести», - сообщает ресурс.