Արարատի մարզում ավտովթարի հետևանքով ժամկետային զինծառայող է մահացել
Հոկտեմբերի 27-ին՝ 01.15-ին սահմաններում, Արարատի մարզի Արարատ քաղաքի ոստիկանության բաժանմունքի դիմաց ավտովթար է տեղի ունեցել։
Shamshyan.com-ի տեղեկությունների համաձայն, վթարի հետևանքով մահացել է Արարատ քաղաքի բնակիչ 19-ամյա Դավիթ Վարդանյանը, որը ժամկետային զինծառայող էր և գտնվում էր արձակարդում։ Նա ծառայում էր Ճամբարակի զորամասում։
«․․․Վարդանյանը իր վարած ավտոմեքենայով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել էլեկտրասյանը, տապալել այն, այնուհետև հարվածել հաստաբուն ծառին․․․վթարի հետևանքով ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ Արարատ գյուղի բնակիչ 20-ամյա Ֆիլիպ Մկրտչյանը, Արարատ քաղաքի բնակիչներ 21-ամյա Ալբերտ Գևորգյանը և 14-ամյա Տիգրան Գալստյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Արարատի բժշկական կենտրոն», - գրում է կայքը։

Home / Provinces / Armenian Conscript Dies in Car Crash While on Vacation
An Armenian conscript died in a car crash while on vacation in the town of Ararat in Armenia's eponymous province, Shamshyan.com reports.
The website said that 19-year-old Davit Vardanyan crashed his car into a utility pole, causing it to fall down, and then struck a tree outside the Ararat police department at about 1 am on Thursday.
The three other people who were in the car – 20-year-old Philip Mkrtchyan, 14-year-old Tigran Galstyan, and 21-year-old Albert Gevorgyan – have been taken to the Ararat hospital with different levels of physical trauma.