Կաշառք ստանալու մեջ մեղադրվող դատավորին ձերբակալել են փողոցում․ armtimes.com
Երեկ երեկոյան ձերբակալվել է Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Իշխան Բարսեղյանը: Armtimes.com֊ի տեղեկություններով, նա կասկածվում է կաշառք վերցնելու մեջ:
Կայքը նշում է, որ իրավապահ մարմինները դեռևս պաշտոնապես չեն հաստատում տեղեկությունը, բայց նաև չեն հերքում: ԱԱԾ լրատվական ծառայությունից հայտնել են, որ ձերբակալության մասին պաշտոնական տեղեկատվություն կարող են հայտնել միայն այսօր առավոտյան:
Իրավապահ շրջանակներից կայքին փոխանցել են, որ դատավորին Ազգային անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել է փողոցում՝ Շենգավիթ վարչական շրջանում:
«Նույն շրջանակներից հայտնում են, որ Բարսեղյանը ինչ-որ քաղգործով կաշառք է վերցրել և հենց նույն պահին էլ ԱԱԾ-ն նրան ձերբակալել է: Ընդ որում, խոսքը շատ փոքր գումարի մասին է՝ 500-1000 դոլար», ֊ գրում է կայքը:
Քրգործ է հարուցվել քրեական օրենսգրքի 311 հոդվածի 4-րդ մասով (Պաշտոնատար անձ չհանդիսացող հանրային ծառայողի կողմից ապօրինի վարձատրություն ստանալը):
Կայքի աղբյուրները հայտնում են նաև, որ ձերբակալված դատավորը շատ լուրջ անձնական խնդիրներ է ունեցել. նա վարկեր է ունեցել, կորցրել է տունը, բաժանվել ընտանիքից, ապրում է վարձակալած բնակարանում:

В Ереване судью арестовали в момент получения взятки – Armtimes.com
Вечером 27 октября арестовали судью суда общей юрисдикции ереванского административного района Шенгавит Ихшана Барсегяна. По данным Armtimes.com, он подозревается в получении взятки.
Ресурс сообщает, что официально правоохранительные органы не подтверждают и не опровергают информацию. Педоставить официальную информацию Служба нацбезопасности сможет лишь утром 28 октября, сказали в структуре.
Источник в правоохранительных органах сообщает, что СНБ арестовала судью на улице в Шенгавитском районе.
«Согласно тем же источникам, Барсегяна арестовали в момент получения взятки в рамках какого-то гражданского дела. Причем, речь о небольшой сумме – долларов 500-1000», - сообщает сайт. Заведено уголовное дело по статье «Получение общественным служащим, не являющимся должностным лицом, незаконного вознаграждения.
Также источники Armtimes.com сообщили, что у арестованного судьи были серьезнейшие личные проблемы: на нем кредиты, он лишился дома, ушел из семьи и живет в съемной квартире.