Փաշինյանի կուսակցությունը հարթակ է ստեղծում՝ ծրագրեր ու առաջարկներ ներկայացնելու համար
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որի վարչության անդամ է ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, Հայաստանում և Սփյուռքում ապրող, տարբեր ոլորտներում հայտնի ու հաջողությունների հասած մասնագետների, «մտածող ու երազող քաղաքացիների» հրավիրում է առաջիկայում կազմակերպվելիք ֆորումներին մասնակցելու և ներկայացնելու իրենց փոփոխությունների ծրագրերն ու առաջարկները:
«Համաժողովրդական շարժումն ունեցել է հազարավոր կազմակերպիչներ ու տասնյակ հազարավոր մասնակիցներ: Նոր Հայաստանի կերտումը նույնպես պետք է լինի հազարավոր մարդկանց մտքերի ու ձեռքերի աշխատանքը:
Նիկոլ Փաշինյանն ու Քաղաքացիական Պայմանագիր կուսակցությունն ունեն կամք ու եռանդ հետևողականորեն իրականացնելու մեծ և կարևոր փոփոխություններ Հայաստանում և, անչափ ուրախ ենք, որ այս գործում իրենց մասնակցությունն են ուզում ունենալ նաև Հայաստանում և Սփյուռքում տարբեր ոլորտներում հայտնի ու հաջողությունների հասած մասնագետներ, մտածող ու երազող քաղաքացիներ:
Մեզ համար իրապես կարևոր է յուրաքանչյուրի մասնակցությունը, գիտելիքը, փորձը և երազանքը և, մեր պարտավորությունն է ստեղծել հարթակ, որպեսզի յուրաքանչյուրը իր փոփոխությունների առաջարկը պատշաճ կերպով ներկայացնելու հնարավորություն ունենա:
Այդ իսկ նպատակով շուտով կազմակերպելու ենք ֆորում/ներ, որպեսզի ցանկացողները կարողանան ներկայացնել իրենց և իրենց փոփոխությունների ծրագրերն ու առաջարկները:
Ֆորումի մասին մանրամասն տեղեկություններ կհաղորդենք կազմակերչպական հարցերը լուծելուց հետո», - նշված է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, ԱԺ «Ելք» խմբակցույթան պատգամավոր Լենա Նազարյանի ֆեյսբուքյան հայտարարության մեջ։

Партия Пашиняна создает платформу для программ и предложений
Партия «Гражданский договор», в состав правления которой входит кандидат в премьер-министры Армении Никол Пашинян, приглашает проживающих в Армении и Диаспоре, известных и успешных в разных сферах экспертов, «думающих и мечтающих граждан» участвовать в форумах и представлять свои программы и предложения реформ.
«Всенародное движение имело тысячи организаторов и десятки тысяч участников. Создание новой Армении также должно стать плодом идей и труда тысяч людей.
У Никола Пашиняна и Гражданского договора есть воля и рвение для последовательной реализации в Армении крупных и важным реформ, и мы безмерно рады, что в этом деле хотят участвовать эксперты, добившиеся успехов в разных сферах в Армении и Диаспоре.
Для нас действительно важно участие, знания, опыт каждого и мы обязаны создать платформу, чтобы у каждого была возможность представить свой пакет реформ должным образом.
С этой целью вскоре мы организуем форум(ы), чтобы желающие могли представить свою программу реформ и предложения.
Подробную информацию о форуме мы сообщим после решения организаторских вопросов», - говорится в заявлении депутата от блока «Выход», члена правления партии «Гражданский договор» Лены Назарян.