Վրաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի նախկին նախագահը հոլանդական ակումբ է գնել
Վրաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Մերաբ Ժորդանիան (նկարում` աջից) գնել է հոլանդական «Վիտես» ակումբը: Այս մասին հայտնում է Грузия Online-ը` հղում կատարելով AP գործակալության վրա:
Վերջին շրջանում հոլանդական ակումբը լուրջ ֆինանսական խնդիրներ ուներ: Այժմ ակումբը գնելուց հետո Ժորդանիան խնդիր է դրել հռչակվել Հոլանդիայի չեմպիոն գալիք երեք տարվա ընթացքում:
Մի քնաի օր առաջ վրացական մամուլում տեղեկություններ էին հայտնվել այն մասին, որ իրականում «Վիտեսը» գնել է Ռոման Աբրամովիչը` օգտագործելով Ժորդանիային: Սակայն այդ տեղեկատվությունը հերքել է վրացական IPN գործակալությունը` նշելով, որ Ժորդանիան և Աբրամովիչն ընկերներ են, սակայն համատեղ բիզնես հետաքրքրություններ նրանք չունեն:

Грузинский бизнесмен приобрел голландский клуб
Экс-глава Федерации футбола Грузии, а ныне бизнесмен Мераб Жордания приобрел голландский «Витесс» (Arnhem Vitesses), сообщает Грузия Online со ссылкой на АР.
Клуб в последнее время испытывает серьезные финансовые проблемы. Перед командой поставлена задача стать чемпионом страны в течение трех сезонов. Финансовая сторона сделки не разглашается.
Ранее в грузинских СМИ распространялась информация о том, что предложение возглавить голландский клуб Мерабу Жордания поступило от российского олигарха, владельца «Челси» Романа Абрамовича. Агентство IPN опровергло данное сообщение отметив, что Абрамович не имеет никакого отношения к клубу Vitesse Arnhem, его связывают с Жордания дружеские отношения, но не бизнес-интересы.