Հայաստանի քաղաքացուն մտադիր են վտարել Ղազախստանից
Ղազախստանը պատրաստվում է Հայաստանին հանձնել ՀՀ քաղաքացուն, ով հայրենիքում մեղադրվում է մեքենայությունների մեջ, ИА «Новости Казахстан»-ին հաղորդել է շրջանային քրեակատարողական հիմնարկի մամլո ծառայության ղեկավար Ահմեդ Բալմաշևը:
Նրա խոսքերով` դեռևս 2010 թվականի մարտին Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի Գևորգ Հովհաննիսյանին 10-օրյա կալանքի տակ էին առել Ղազախստանի տարածքում անօրինական կերպով գտնվելու համար, ինչից հետո նրան պետք է վտարեին Ղազախստանից:
«Սակայն օտարերկրացին շարունակել է անօրինական կերպով բնակվել Ղազախստանի տարածքում, ինչից երկրի օրինապահ մարմինները չէին կարող անտեղյակ լինել: Պարզվել է, որ Հայաստանում նա մեղադրվում է հանցանք կատարելու մեջ, և դատախազությունը հրաման է արձակել նրա ձերբակալման վերաբերյալ»,- նշել է Բալմաշևը:

Kazakhstan to Deport Armenian Citizen
Kazakhstan is preparing to extradite a citizen of the Republic of Armenia who's accused of fraud back in Armenia, said regional prosecution press service director Ahmed Balmashev to IA News Kazakhstan.
According to Balmashev, back in March 2010, RA citizen Gevorg Hovhannisyan was arrested for 10 days for being in the country illegally, after which they were to deport him back to Armenia.
"However, the foreigner continued to live in Kazakhstan illegally, which the country's law enforcement bodies couldn't have not known. It turns out that he has criminal charges in Armenia and the prosecution has sanctioned for his arrest," said Balmashev.