Այս հանրահավաքով բացում ենք նոր էտապ. ՀՀՇ ղեկավար
Այսօրվա Հայ ազգային կոնգրեսի հանրահավաքի ընթացքում առաջինը ելույթ ունեցավ ՀՀՇ առաջնորդ Արամ Մանուկյանը:
Նա շնորհավորեց հավաքվածներին անկախության տոնի առթիվ, շնորհավորեց նաև շարժման 3-ամյակի առիթով:
Մանուկյանը նշեց, որ 3 տարի առաջ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը վերադարձավ քաղաքականություն և դրանով սկսվեց շարժման ակտիվ փուլը:
Մանուկյանի խոսքով` ԱՊՀ երկրներում չկա այնպիսի ինստիտուցիոնալ կառույց, ինչպիսին է Հայ ազգային կոնգրեսը:
«Այս հանրահավաքով բացում ենք նոր էտապ, որը լինելու է գործնական բնույթի` երթերով, ակցիաներով և կոնկրետ գործողություներով: Մենք ակտիվ գործընթացներով հասնելու ենք մեր ուզածին` ազատագրելու ենք Ազատության հրապարակը», - ասել է Մանուկյանը:
Նա նշեց, որ ՀԱԿ անդամ կուսակցություններն ամուր են և պայքարում են միահամուռ ուժերով:
«Նահանջ դույզն-ինչ անգամ չկա: Կա հաղթանակը մինչև վերջ հասցնելու պատրաստակամություն», - նշել է ՀՀՇ ղեկավարը:

Этим митингом мы открываем новый этап – руководитель АОД
На уже стартовавшем митинге Армянского национального конгресса первым выступил лидер Армянского общенационального движения Арам Манукян.
Он поздравил собравшихся с Днем независимости и трехлетием Движения.
Манукян отметил, что три года назад первый президент Армении, лидер АНК вернулся в политику, и тем самым начался «активный этап движения».
По его словам, в странах СНГ нет такой институциональной структуры, какой является Армянский национальный конгресс.
«Этим митингом мы открываем новый этап, который будет носить конструктивный характер, сопровождаемый шествиями, различными акциями и конкретными действиями. Благодаря активным действиям мы достигнем нашей цели – освободим Площадь свободы», - сказал Манукян.