Զինծառայողը մահացել է ադրբեջանական փամփուշտից
Սեպտեմբերի 17-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում արձանագրվել են հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքեր:
ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից տեղեկացրել են, որ դիպուկահար զենքից և խոշոր տրամաչափի հրազենից գնդակոծվել են պաշտպանության բանակի առաջապահ հենակետերը:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային գնդակային մահացու վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, եֆրեյտոր Անդրանիկ Իգորի Սարգսյանը (ծնված 1990թ., Շուշիի զինկոմիսարիատ), հայտնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Home / Armenia / Young Soldier Dies in Violation of Ceasefire Incident
On Sept. 17, incidents of the violation of the ceasefire regime were recorded along various segments of the Nagorno-Karabakh–Azerbaijan line of contact.
The Nagorno-Karabakh Ministry of Defense press service has informed us that sniper rifles and large-calibre guns were fired at the NKR Defense Army.
As a result of a open fire from the Azerbaijani side, in the northeastern segment of the contact line, fatal injuries were received by Corporal Andranik Igor Sargsyan (born 1990, Shushi military commissariat), reports the Republic of Armenia Ministry of Defense public relations department.