Զինծառայողը մահացել է ադրբեջանական փամփուշտից
Սեպտեմբերի 17-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում արձանագրվել են հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքեր:
ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից տեղեկացրել են, որ դիպուկահար զենքից և խոշոր տրամաչափի հրազենից գնդակոծվել են պաշտպանության բանակի առաջապահ հենակետերը:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային գնդակային մահացու վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, եֆրեյտոր Անդրանիկ Իգորի Սարգսյանը (ծնված 1990թ., Շուշիի զինկոմիսարիատ), հայտնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Карабахский солдат убит на границе с Азербайджаном
17 сентября в разных частях азербайджано-карабахской линии соприкосновения были зафиксированы случаи нарушения режима прекращения огня со стороны противника.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, из снайперской винтовки и крупнокалиберного ружья были обстреляны передовые опорные пункты армии обороны Карабаха.
В северо-восточной части карабахо-азербайджанской границы от открытого противником огня смертельные ранения получил проходящий службу на контрактной основе, ефрейтор Андраник Игоревич Саргсян (1990г. рождения, военный комиссариат Шуши), сообщает пресс-служба Минобороны Армении.