Մեկ ամսվա ընթացքում Հայաստանում գնաճը կազմել է 1.6 տոկոս
2010թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին Հայաստանի համախառն ներքին արդյունքը կազմել է 3104505.5 մլն. դրամ, իսկ այս տարվա 11 ամիսների արդյունքում տնտեսական աճը կազմել է 2,6 տոկոս: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Հանրապետության ազգային վիճակագրական ծառայությունը (ԱՎԾ):
Այս տարվա նոյեմբերին նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակահատվածի համեմատ սպառողական գների ինդեքսն աճել է 8.1 տոկոսով: 2010թ. նոյեմբերին հոկտեմբերի նկատմամբ աճը կազմել է 1.6 տոկոս:
Միջին անվանական աշխատավարձը 2010թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին կազմել է 106238 դրամ, ընդ որում` պետական հատվածում միջին աշխատավարձն է 85576 դրամ, իսկ ոչ պետական հատվածում` 132760 դրամ: Հոկտեմբեր ամսվա նկատմամբ նոյեմբեր ամսին միջին աշխատավարձի աճը կազմել է 0.9 տոկոս:

Armenia's Consumer Price Index Grew by 8.1%
Armenia's GDP (gross domestic product) for the period Jan.–Nov. 2010 was 3,104,505,500,000 drams (a little over 3 trillion drams, which is about $8.6 billion US), while the economic growth amounted to 2.6% for the same period, according to the National Statistical Service of the Republic of Armenia.
Armenia's consumer price index for Nov. 2010 as compared to the same month last year grew by 8.1%. The growth in Nov. 2010 as compared to Oct. 2010 was 1.6%.
Average monthly wage in Jan.–Nov. 2010 was 106,238 drams (about $295): in state institutions it was 85,576 drams (about $238), while in the private sector the average monthly wage was 132,760 drams (about $369). Compared to Oct. of this year, the average monthly salary rose by 0.9% in Nov. 2010.